دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > معماری > کنفرانس ها و نمایشگاه ها   چاپ        ارسال به دوست

بزرگترین هم اندیشی ملی معماری


چشم انداز پیشنهادی معماری ایران رونمایی می شود
با حضور و مشارکت جمع کثیری از برجسته ترین اساتید معماری کشور و چهره های ماندگار ، دوشنبه 28 تیر ماه سالنهای حوزه هنری میزبان بزرگترین هم اندیشی ملی معماری به همت بنیاد معماری انقلاب اسلامی می باشند.
به گزارش ستاد خبری هم اندیشی ملی معماری: در راستای یازدهمین سال از ابلاغ سند چشم‌انداز ایران 1404 و با توجه به اهمیت اجرایی شدن این سند ، «بنیاد معماری انقلاب اسلامی» به دستور کارگروه هنر و معماری شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری موظف گردید بر اساس یک مطالعه جامع که مفاهیم، اصول و سیاست های معماری امروز و آینده ایران که در آن بر پایه گردآوری نظرات اساتید ، معماران و شهرسازان لحاظ شده باشد ، چشم انداز پیشنهادی معماری ایران را ارائه نماید .
بدین منظور به کمک انجام مطالعات گسترده و برگزاری 30 نشست تخصصی و ارسال بیش از 35 هزار پرسشنامه برای اساتید دانشگاه ، متخصصان و مدیران ارشد اجرایی ، نزدیک به 3 هزار صفحه محتوا در چهار سال گذشته تولید شد که پس از تجزیه و تحلیل دقیق آنها ، متن پیشنهادی چشم‌انداز آینده معماری ایران از منظر جامعه معماران و متخصصین تنظیم گردید.
بر این اساس نتایج جامع این پروژه بزرگ در یک هم اندیشی ملی ارائه شده وبدین وسیله زمینه‌ اجرایی‌شدن آن در دستگاههای مربوطه فراهم گردد.
بزرگترین هم اندیشی معماری پس از انقلاب میزبان کتاب منویات مقام معظم رهبری در مقوله معماری خواهد شد
شایان ذکر است؛ این هم اندیشی با مشارکت جمع کثیری از برجسته ترین اساتید معماری کشور و چهره های ماندگار و از سوی دیگر حضور و همکاری صمیمانه بالاترین رده مدیریتی وزارت خانه ها و دستگاه های اجرای و رسمی کشور ، 17 دانشگاه مهم سراسر کشور و بیش از 25 نهاد و سازمان دیگر ، بدون شک از منظر جامعیت یکی از بزرگترین هم اندیشی های تخصصی برگزار شده پس از انقلاب میباشد و می‌تواند نقشه راه مناسبی برای آینده معماری ایران محسوب شود، همچنین در این مراسم از کتاب منویات مقام معظم رهبری در مقوله معماری رونمایی خواهد شد.
گفتنی است این مراسم دوشنبه 28 تیر در سالنهای حوزه هنری از ساعت 9:30 تا 18 عصر برگزار میشود که در صبح نشست رسمی و ۷ نشست تخصصی همزمان در بعد از ظهر می باشند .

 


١٠:٢٢ - شنبه ٢٦ تير ١٣٩٥    /    شماره : ١٩١٧٠    /    تعداد نمایش : ٥٣٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل