دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > انرژی معماری > اخبار و تازه های انرژی معماری   چاپ        ارسال به دوست

این تبلیغات واقعا هوا را پاک می‌کنند!


کارشناسان مدعی شدند این بیلبورد طی یک هفته توانسته است 500 هزار مترمکعب هوا را تصفیه کند و 99 درصد از باکتری‌های هوازی موجود در آن را نیز بزداید.

ایسنا: کارشناسان دانشگاه فنی و مهندسی پرو (UTEC) بیلبوردهایی را طراحی کرده‌اند که علاوه بر ایفا کردن نقش تبلیغاتی خود می‌توانند هوا را نیز تصفیه کنند.
امروزه بیلبوردهای تبلیغاتی صرفا استفاده تجاری ندارند چرا که به لطف تلاش مهندسان و کارشناسان این بیلبوردها علاوه بر نقش تبلیغاتی نقش فیلترهای تصفیه هوا را نیز ایفا خواهند کرد. کارشناسان دانشگاه UTEC پیش از این نیز بیلبوردهایی را طراحی کردند که می‌توانستند آب آشامیدنی تولید کنند و هم‌اکنون نسل جدید این بیلبوردها می‌توانند هوا را نیز تصفیه کنند.
بنابر ادعای تیم مهندسی این دانشگاه، قدرت این بیلبوردها در تصفیه‌ کردن هوا برابر با 1200 اصله درخت است و قادرند روزانه در شهرهای شلوغ حدود 100 هزار مترمکعب از هوا را تصفیه کنند.
به گزارش روزنامه تایم، دانشگاه UTEC نخستین بیلبورد تصفیه هوای خود را در نزدیکی منطقه در دست بازسازی «لیما» پایتخت پرو نصب کردند. این شهر به عنوان یکی از شهرهای دارای هوای آلوده در آمریکای جنوبی معروف است. این بیلبورد با ترکیب هوای آلوده و آب و استفاده از قوانین ترمودینامیک، آلودگی‌های موجود در هوا نظیر باکتری‌ها، گرد و غبار و میکروب‌ها را تصفیه و هوای پاک و تازه را وارد محیط می‌کنند.
کارشناسان مدعی شدند این بیلبورد طی یک هفته توانسته است 500 هزار مترمکعب هوا را تصفیه کند و 99 درصد از باکتری‌های هوازی موجود در آن را نیز بزداید.


٠٩:٢٠ - يکشنبه ٤ خرداد ١٣٩٣    /    شماره : ١٣٥٣١    /    تعداد نمایش : ١٩١٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

دوره اتوکد