دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > معماری > اطلاعات تخصصی معماری   چاپ        ارسال به دوست

معماری "MahaNakhon" آسمانخراش 77 طبقه در بانکوکMahaNakhon توسط Ole Scheeren و گروه معماری OMA طراحی شده است،ساختمانی چند منظوره و بلند مرتبه با 77 طبقه که در مرکزناحیه ی تجاری شهر بانکوک واقع شده است.این گسترش عمودی با مساحتی بیش از 150000متر مربع شامل : بازاری عمومی با چشم اندازی زیبا،مرکز تجاری چند طبقه ای برای خرده فروشی،رستوران ها ،کافه ها،فروشگاههای شبانه روزی،200 واحد مسکونی طراحی شده توسط Ritz-Carlton مرکز چاپ و نشر بانکوک، هتلی با 150 فروشگاه طراحی شده به وسیله شرکت بین المللی Mariot و Ian Schrager و بار و رستوران آسمان در بام .
MahaNakhon جاه طلبانه ترین مجموعه معماری معاصر شهری در تایلند و بلندترین ساختمان بانکوک است.در طراحی آن،برای خلق آسمانخراش در شهری که ترکیب را تدریجی می پذیرد و آهسته به سمت زمین جریان می یابد، تیپولوژی برجها و دهلیز ها نادیده گرفته شده است. تراس های پلکانی از داخل و خارج با خرده فروشی ها و عملکرد های سرگرم کننده در پایین برج همساز می شوند و بازدید کننده را به حرکت رو به جلو و دیدار از چشم انداز کوهستان فرا می خواند. در همسایگی اش بنای 7 طبقه مکعبی شکل با تراس های مرتبط وجود دارد که باعث ایجاد دهلیز خارجی وسیعی در این میان می گردد ،فضایی برای عملکرد های اجتماعی،غذا خوری،محلی برای استراحت و فراغت و فضاهای پشتیبانی منطقه مسکونی و عمومی.
روبروی آن، میدان MahaNakhon به شکل بازای پویا و عمومی طراحی شده است ،جایی برای برنامه های فرهنگی برنامه ریزی شده و رخدادهای فرهنگی از پیش تعیین نشده،منظر و چشم اندازی در کنار سکونتگاههای شهر و اتفاق فرهنگی نادری در بازخورد اجتماعی. بر روی برج حکاکی دقیقی ایجاد شده است ، روبان متخلخل سه بعدی ساخته شده و پیچیده شده دورادور برج برای نمایش روند زندگی درون آن . بدین وسیله امکان ارائه باکس های شیشه ای سقفی منحصر بفردی برای دید و چشم اندازی دو طرفه و سخاوتمندانه از درون و بیرون فضا بوجود می آید که به ندرت در آسمانخراش ها اتفاق می افتد که به خوبی با اقلیم استوایی بانکوک منطبق گشته است.منافذ طراحی شده ،حد اعلی دید پانوراما را ارائه می دهند، دید پرنده منحصر به فردی از شهر و رود Caphraya. سکونتگاهها برای بهره وری بیشتر از نو آوری ها در محدوده غیر متخلخل برج جای گرفتند: فضاهای دوبلکس مسکونی با فضاهای باز بیشتربرای افزایش سطح پنجره های تراس دار،شکست های نما که به درون و بالا می شکنند و فضاهای اندرونی و بیرونی برای زندگی خلق می کنند.

 

 

 

 

  

 

 


١١:٣٩ - سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٣    /    شماره : ١٥٠٢١    /    تعداد نمایش : ٧٨٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل