دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > معماری > اطلاعات تخصصی معماری   چاپ        ارسال به دوست

فروشگاه UniQlo در شهر گوانگجو


پروژه های فروشگاه های چند طبقه متمرکز پوشاک یک برند خاص بیش از یک دهه است که در سراسر دنیا طراحی و راه اندازی شده اند و به خانه های مد و پوشاک مرسوم هستند. در این مقاله به بررسی یکی از این فروشگاه ها که مخصوص برند پوشاک ژاپنی UniQlo می باشد از منظر معماری، معماری داخلی، چیدمان فروشگاهی و چگونگی هماهنگی میان برند UniQlo و معماری فروشگاه آن در شهر گوانگجوی کشور چین می پردازم.

پروژه فروشگاه پوشاک UniQlo در شهر گوانگجو در 4 طبقه احداث شده است. پروژه بخشی خاص از یک مجتمع تجاری است و البته موفقیت و رونق این فروشگاه بیشتر از خود مجتمع به چشم می آید. فروشگاه مانند دیگر شعب UniQlo از معماری مدرن، شفاف و رنگی برخوردار است.

 نمای فروشگاه UniQlo کاملاً شیشه ای، شفاف و مدرن است. با یک لوگوی بزرگ قرمز رنگ UniQlo

تمامی نمای شیشه ای فروشگاه به ویترین جهت نمایش پوشاک بر روی مانکن های متعدد اختصاص یافته است.


در طراحی پروژه سعی شده است تا از حداکثر ویترین ممکن برای نمایش حداکثر کالای ممکن بهره گرفته شود. همچنین در چیدمان ویترین به ظرافت سعی شده است تا با ترکیب بندی رنگهای متنوع از یک مدل پوشاک، مخاطب بیشتری جذب شود و در عین حال تنوع رنگی کالاهای UniQlo که مانند رقیب اسپانیایی اش Massimo Dutti تاکید قدرتمندی بر رنگهای خاص شاد و متنوع دارد، به رخ کشیده شود.
تصویری از فروشگاه و ویترین شبانه روزی اش در شب هنگام

نمایی از ویترین خاص، مدرن و گسترده UniQlo درشب
 

دسترسی به طبقات فروشگاه توسط یکسری پله های برقی که در Void اصلی فروشگاه تعبیه شده اند، میسر است.
 ترکیب فضای Void، پله های برقی، فضای نمایش کالا و ویترین به خوبی در تصویر نمایان است. جزییات معماری بسیار مدرن و ساده هستند.
نمایی از Void فروشگاه ـ استفاده از متریال استیل به همراه نورهای سفید و رنگی، فضایی خیال انگیز و غیرواقعی را پدید آورده است.
 

در فضای داخلی فروشگاه، چیدمان حرف اول و آخر را می زند. طراحی با بهره گیری از فضای ستونها به نمایش البسه بر روی مانکن در فرم استوانه روی آورده است. کلیه فضاهای دور و نیز فضاهای جانبی به طبقات و قفسه ها جهت چیدمان کالا و نیز تصاویر تبلیغاتی اختصاص یافته است.
مانکن ها در دور ستون، پوشاک را بر تن خود نمایش می دهند
 ویترین استوانه ای شکل اختصاص به مدل جدیدی از پوشاک UniQlo که توسط یک خانم طراح مشهور پاریسی طراحی شده است، اختصاص یافته است. چیدمان ویترین با طرح روی دیوار و تصویری از خانم طراح حال و هوای پاریس را برای ژاپنی های علاقه مند تداعی می کند


طراح در جای جای فروشگاه با استفاده از تکرار مانکن ها به یک نوع چیدمان هنری مدرن و در عین حال در خدمت فروشگاه دست یافته است.
 چیدمان 25 مانکن متفاوت در کنار هم، در عین سادگی یک چیدمان هنری بسیار مدرن است و همزمان تنوع کالاهای UniQlo را نشان می دهد
 

در بخش تی شرت ها با توجه به علاقه جوانان، طرح معماری داخلی با استفاده از استیل بسیار جسورانه و مدرن می شود. با بهره گیری از تی شرت ها در ویترین های شیشه ای تنوع و ارزشمندی کالا را تداعی می نماید.
 برندUT از UniQlo اختصاص به تی شرت های جوان پسند با طرح های بسیار خاص دارد
 

در فضای پوشاک کودک، رنگ های متنوع UniQlo حالتی کودکانه به خود می گیرد. استفاده از LCD جهت نمایش کالاهای متفاوت، ویترین های بسیار ظریف و دسترسی آزاد به کالاها فضایی موفق و راحت را برای استفاده فراهم می آورد.
 بهره گیری هوشمندانه از LCD به همراه تصاویر مدل های UniQlo و کفسازی رنگی فضایی خاص و شاد را در بخش کودکانه فراهم آورده است.
جعبه ویترین با رنگها و طرح های شاد و شخصیت های کارتونی مورد علاقه کودکان، نقطه توجهی جذاب پدید آورده است.
فضایی با مسیر حرکتی و دسترسی شفاف و روشن با کفسازی شاد و رنگی به همراه سکوهای نمایش پوشاک با مانکن های کودک


 

دوره جـامع معمــاری داخلـی

با متد جدید و 100 درصد کاربردی

( به همراه آموزش نرم افزارهای Rhino و V-Ray)١٣:٠٨ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٣    /    شماره : ١٥٢٢٣    /    تعداد نمایش : ٥٩٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل