دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > معماری > اطلاعات تخصصی معماری   چاپ        ارسال به دوست

تجدید حیات بندرگاه استانبولافزایش سریع جمعیت شهری در ده بیست ساله گذشته باعث به هدر رفتن بخش بزرگی از فضاهای عمومی شده است. با توجه به اینکه استانبول منتظر یک زلزله در طی 25 سال آینده می باشد، این مکان های عمومی میتواند یک مکانی برای پناه بردن باشد. با توجه به رشد و گسترش سریع شهر، سیستم حمل و نقل نادیده گرفته شده است و نقاط مهم حمل و نقل تازه در حال ساخته شدن می باشند. هدف ما این بود که با این پروژه نشان دهیم که ایده تجدید حیات و بهبود یک ناحیه بندرگاهی در این منطقه از استانبول به چه شکلی می تواند باشد.
در انجام این کار کیفیت به همراه توابع و کارایی های مفید و محل ها و مکان های ناحیه باید آنالیز شده و سپس در طراحی هایی از این قبیل بسته بندی شوند به طوری که ویژگی ها به همراه توابع و کارایی های هرمنطقه و هر ناحیه حفظ و نگه داری شود ، ناحیه های جدید با به کار بردن کارایی های موجود در ناحیه توسعه و گسترش می یابند و همچنین کمک میکنند تا مناطق و مکان ها به یک هویت جدید و کیفیت زندگی برسند.
ایده این پروژه این بود که جاذبه هایی را ایجاد کرده و آنها را مستقیما در اسکله قرار بدهد. این جاذبه های جدید با ایستگاه قطار Haydarpasa، یک موزه جدید، گسترش ساختمان بندرگاه موجود و یک مرکز همایش جدید که شامل هتل ها و سایر برنامه ها میباشد آمیخته می شوند.
این جاذبه ها نه تنها از نظر زیبایی شناسی بلکه از نظر کارایی نیز متمایز می باشند. این امر برای جذب کردن گروه های مختلف مردمی و فعال کردن کل ناحیه بندرگاهی مهم می باشد.
تفرجگاه باید یک عنصر ارتباط دهنده برای کل ناحیه باشد، و باید ایستگاه قطار Haydarpasa را به تفرجگاه موجود در جنوب تصفیه خانه فاضلاب متصل کند. ارتباط این جاذبه ها با یکدیگر از طریق راه آبی(تاکسی های آبی) و با گسترش تراموا های تاسیس شده امکانپذیر می باشد.
بزرگراه چهار بانده در کنار جبهه مسکونی به یک بلواری با فرصت های جدید خرید، بارها، رستوران ها، کافه ها، و غیره تبدیل میشود. بلوار کل ناحیه پروژه را پوشش میدهد. کارایی های جبهه مسکونی به تنهایی برای اتصال مناطق مسکونی به ناحیه بندرگاهی کافی نمیباشد؛ بنابراین خیابان های باریک مشخصه و کوچه ها فقط نباید جنبه بصری را فراهم کنند. آنها باید بخوبی اسکله را به نزدیکترین مناطق مسکونی متصل کنند.
براساس حقایقی مانند تقسیم محوری و جاذبه ها، یک ناحیه برای زندگی، کار، استراحت، تفریح، سرگرمی، ورزش و فعالیت های فرهنگی تفریحی گسترش داده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


٠٨:٢٩ - پنج شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٣    /    شماره : ١٦٤٦٤    /    تعداد نمایش : ٣٢٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل