دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > معماری > اطلاعات تخصصی معماری   چاپ        ارسال به دوست

استخر شیشه ای دیدنیاستخر: در قدیم استخرها یك فضای مستطیل شكل ساده بودند كه اكثر آن‌ها شباهت زیادی به هم داشتند، اما این روزها طراحی استخر و فضای بیرونی خانه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و طراحان برای طراحی استخر‌هایی زیبا و منحصر‌به‌فرد هر روز دست به خلاقیت‌های مختلفی می‌زنند تا بتوانند حیاطی را طراحی كنند كه از هر نظر خاص و منحصربه‌فرد باشد. در این مطلب می‌خواهیم ۱۲ استخر فوق‌العاده خاص را به شما نشان بدهیم تا شما بتوانید از ایده‌های موجود در طراحی داخلی آن‌ها در طراحی و ساخت استخر خانه خود استفاده كنید.


طراحی استخری باریك اما جادار
این استخر باریك كه در حاشیه ساختمان ساخته شده است نمونه‌ای كامل از استفاده حداكثری از فضا در طراحی یك استخر است. یكی از اضلاع این استخر یك دیوار شیشه ای است و از آنجا می توان گیاهان کنار استخر را تماشا کرد.

استخر دیدنی و چشم گیر در طبیعت
این استخر كه فرمی شبیه L انگلیسی دارد امتدادی از فضای داخلی خانه است و و در زیر یك خط یكسان از پشت بام ساخته شده است. سه تا اضلاع این استخر از سنگ ساخته شده‌اند و لبه بیرونی لبه بیرونی آن به گونه‌ای ساخته شده است كه اگر از دور به استخر نگاه كنید انگار كه در طبیعت به پایان رسیده است. این استخر در فضایی ساخته شده است كه دارای مناظر پیرامونی فوق‌العاده زیبا و سبزی است.شنا کردن در این استخر حس و حالی هیجان انگیز مانند شنا کردن در لبه پرتگاه دارد.
 


استخری در كنار اقیانوس
این استخر نیز به گونه‌ای ساخته شده است كه گویی تا اقیانوس كنارش امتداد یافته است. به استخر هایی لبه ندارند مانند استخری که در عكس می‌بینید استخر می نهایت می گویند. این استخر از سنگ‌های كوارتز ساخته شده است و نمونه كاملی از استخرهایی است كه در مناطق جزیره‌ای ساخته می‌شوند.
 


استخری با لبه‌های موجی
در ساخت این استخر درجه یك و زیبا كه كاشی‌كاری و نورپردازی خیره کننده ای دارد برای جلب توجه و جذابیت بصری بیشتر از لبه‌های منحنی و برش خورده استفاده شده است، به گونه‌ای كه انگار این استخر دارای هیچ نوع چارچوبی نیست. استفاده از این شیوه برای ساخت به دلیل همگرایی و هماهنگی بیشتر با فضای سبز پیرامون آن انتخاب شده است.


استخری مینیمال شیشه‌ای
این استخر رسمی از گرانیت‌هایی به رنگ خاكستری روشن ساخته شده است و از یک طرف به دیوار شیشه ای ختم شده است. دیوار سیاه رنگ متفاوت این فضا نقطه كانونی آن است و هماهنگی بسیار خوبی با باغچه و نورپردازی استخر برقرار كرده است.

 

 

بیشترین استفاده از استخر و حیاط
این استخر ساده و باریك مناسب حیاط‌های بسیار باریک است. همان‌طور كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید در طراحی این استخر بیشترین استفاده از فضای زیر ساختمان شده است.
 


استخر درون شهری
استخری بسیار زیبا كه از استیل ضدزنگ ساخته شده است و در كنار ایوان این آپارتمان شهری قرار گرفته است و به همین دلیل منظره ای خاص‌ و جذاب‌ از شهر از بالا را پیدا كرده است.
 


استخر نیمه رومی
استخری كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید یك استخر نیمه رومی است كه از سنگ‌های ماسه‌ای و كاشی‌های آبی کمرنگ رنگ ساخته شده و لبه های بیرون زده استخر شیشه ای است. حیاط خلوت و مبلمان فضای بیرونی كنار استخر و فضای سبز موجود در این حیاط و هم‌چنین نورپردازی كلی فوق‌العاده زیبا، این حیاط را تبدیل به یك حیاط رویایی و دیدنی كرده است.‌

استخر شیشه‌ای فرو رفته در زمین
این استخر كه در دل زمین قرار گرفته است دارای دیواره‌های شیشه‌ای است که در كنار سطوح چوبی كه آن را احاطه كرده‌اند جلوه‌ای زیبا و دیدنی پیدا كرده است. همان‌طور كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید برای جذابیت بیشتر این استخر در دو ارتفاع مختلف ساخته شده است.
 

 


استخر شیشه‌ای معاصر
این استخر شیشه‌ای در یك فضای كاملا مینی‌مالیستی ساخته شده است و همان طور که قبلا گفتیم امکان تجربه ای رویایی در استخر شیشه ای معلق را برای شما فراهم می کند. به جای این‌كه این استخر در سطحی تراز با سطح خانه ساخته شود، در سطوح مختلف با ارتفاع‌های مختلف ساخته شده است و از این طریق این حیاط دارای جلوه بصری بسیار زیبا و منحصربه‌فردی شده است.

 

 

 


١٠:٣٩ - چهارشنبه ٣١ تير ١٣٩٤    /    شماره : ١٧٣٠٤    /    تعداد نمایش : ٥٩٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل