دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > معماری > آشنایی با معماران برتر   چاپ        ارسال به دوست

پیتر زومتور

 

 

 

نام

  پیتر زومتور

تاریخ تولد

 26 آوریل 1943

محل تولد

 بازل

ملیت

 سوئیس

فعالیت ها

 


معمار مشهور سوئیسي پیتر زمتور پنج شنبه 27 سپتامبر 2012 به عنوان دریافت کننده یکی از معتبر ترین جوایز معماری جهان ، مدال طلای سلطنتی، معرفي شده است. مدال طلای سلطنتی ،اهدا شده در به رسمیت شناختن کار یک عمر، شخصا توسط ملکه انگلستان تایید و به یک شخص و یا گروهی که تأثیر قابل توجهی " به طور مستقیم یا غیر مستقیم در پیشرفت معماری" داشته اند داده مي شود. پیتر زمتور، شناخته شده برای اجرای یک عمل کوچک و در عین حال قدرتمند و مصالحه‌ ناپذير ، شرکت برنده جایزه خود را در سال 1979 در سوئیس تاسیس كرد. مشهورترین پروژه های او شامل گالري کنست هائوس برگنز در اتریش، حمامهاي آبگرم والس در والسِ سوئیس و موزه هنر كلومبا در شهر کلن است. او طراح غرفه مارپیچ لندن 2011 است و در حال حاضر مشغول طراحی یک خانه مخصوص تعطيلات در دوون (ِDoven) براي فیلسوف آلن دو باتن است.
او استعدادي فوق العاده در ایجاد فضاسازي هاي خاص از طریق تسلط استادانه خود بر نور و انتخاب متريال دارد. ساختمانهاي زمتور،همانند كليساي کوچک روستایی و حمام حرارتی در والس، تجربه اي شگرف برای همه حواس، با هر جزء هستي و ماهيت ساختمان و محيط آن را نمود ميبخشد. آنجلا بردی، رئیس کمیته افتخارات (RIBA) که انتخاب برنده مدال طلاي سلطنتی را به عهده دارند گفت: "كارهاي پیتر زمتور تجدید پیوند با سنت معماری مدرن است که بر مکان، جامعه واستفاده از متريال تاكيد دارد. نوشته های او مؤيد بر تجربه طراحی، ساخت و ساز و سکونت است در حالی که ساختمانهايش در یک گفت و گوي غنی با تاریخ معماری مشغولند. من با تقديم مدال طلای سلطنتی به وي مفتخر خواهم شد.
" اهداي مدال طلای سلطنتی به پیتر زمتور در تاریخ چهارشنبه 6 فوریه 2013 با مراسمی در موسسه سلطنتی معماران بریتانیا در لندن برگزار مي شود که در طی آن بورسيه بين المللي و افتخاری RIBA 2003 نیز ارائه خواهد شد. امسال اعضاي كميته افتخارات به رياست آنجلا بردي شامل معماران پيتر كلگ ، يوان فارل ، پروفسور آدريان فورتي ، نيل مك لاگين و سارا ويگلسوورس ميباشد.


٠٩:٥٦ - شنبه ٧ فروردين ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٣٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٨٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجسمینار نرم افزار معماری
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

دوره اتوکد