دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > منظر > اطلاعات تخصصی معماری منظر   چاپ        ارسال به دوست

طراحی دانشگاه فناوری سیدنی توسط فرانک گریاولین پروژه فرانک گری در استرالیا افتاح شد. نزدیک به 180 میلیون دلار برای طراحی و ساخت دانشگاه فناوری سیدنی هزینه شده، و گنجایشی در حدود 1600 دانشجو را پشتیبانی می کند. فرماندار کل استرالیا، پیتر کاسگرو اظهار داشته: من زیباترین پاکت قهوه ای در مقیاس بزرگ را مشاهده کردم. اظهار نظر جالب و عجیبی که مسئول شهر سیدنی پس از دیدن این ساختمان عنوان کرده است.

هزینه این مرکز آموزشی توسط میلیاردر استرالیایی/چینی با تصویب برنامه ریزی شهری و شهرداری سیدنی تصویب شد. در سال 2010 پروژه تصویب و در سال 2012 ساخت آن شده است. از ویژگی های قابل توجه این طرح، پیچش و خمیدگی در نما و استفاده از متریال ماسه سنگ رنگی می باشد. معمولاً اکثر کارهای گری با متریال ورق های تیتانیوم ساخته می شوند. اما خصوصیت و اقلیم، و حتی میزان سرمایه باعث شد تا متریال به کار رفته در این طرح، نسبت به کارهای دیگر فرانک گری متفاوت باشد.البته فرم و امضای طرح وی، در این کار هم مشاهده می شود.

این ساختمان از 320 هزار آجر تشکیل شده است. بزرگ ترین خصوصیت اجرای کار، استفاده از یک تکنیک خاص برای جایگذاری این آجرها بوده است که توسط یک استاد آجرکاری استرالیایی انجام شده و برای انجام این کار از بازنشستگی درآمده بود. اما بیشترین سوالی که برای همه مطرح بود استفاده از آجر به عنوان متریال این بنا بوده است. گری در جواب عنوان کرده: ساختمان های قرن 19 شهر سیدنی بیشترین محبوبیت و طرفدار را در بین مردم این شهر دارند.به همین دلیل استفاده از آجر به عنوان یک متریال بومی و محلی، از اهمیت سنتی و فرهنگی بخصوصی در این طرح برخوردار است. اما فضای داخل بر خلاف بیرون از نگرش و سبک خود گری الهام گرفته است. به کار بردن المان و صفحات فلزی در زیباسازی داخل، تناقض زیبا و جالبی با محیط بیرون به وجود آورده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٢:٢٤ - دوشنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٤    /    شماره : ١٦٨٣٧    /    تعداد نمایش : ٦٤٢٦


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/02/26 20:14
0
2
اگه پلان ساختمون هم بزارید بهتره.مرسی خیلی کاره قشنیه
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل