دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > تکنولوژی معماری > اطلاعات تخصصی معماری - تکنولوژی   چاپ        ارسال به دوست

نوسازی ساختمان استادیوم ورزشی قطراین استادیوم ورزشی، زیر مجموعه ای از وزارت بهداشت و سلامت می باشد و درشهر آموزشی کشور قطر قرار گرفته است و همچنین، قرار است به عنوان زمینه ای برای آغاز میزبانی جام جهانی فوتبال 2022 FIFA از آن استفاده شود و یکی از مجموعه های زیربنایی در قطر می باشد.
همچنین، این مجموعه ی ورزشی شامل مرکزی برای ورزشهای آبی با دو استخر استاندارد المپیک و یک استخر مسابقات شیرجه و یک پاویلون نمایشگاهی نیز می باشد.
علاوه بر این، زمین های ورزشی چند منظوره در زیر سقف سبک پارچه ای و آکادمی تنیس به همراه زمینهای ورزشی دیگر بخشی از این استادیوم را شامل می شوند.
این استادیوم در حال حاضر 40000 نفر ظرفیت دارد و در آینده، 25000 تماشاچی دیگر را با استفاده از طراحی مدولار که چیدمان جایگاه تماشاچیان در ردیف های بالاتر را تسهیل می کند ، در خود جای خواهد داد.
ARUP مجموعه ای از تسهیلات و امکانات را در کنار یکدیگر جمع آوری کرده است، طراحی استراکچر، امکانات داخلی فضای ساختمان، نمای مهندسی، طراحی شهری به همراه سرویس دهی متفکرانه ای برای استادیوم در طراحی سیستم خنک کننده، پایداری مناسب، ایمنی و اطفای حریق، امنیت و فناوری اطلاعات و ارتباطات برای دستیابی به امکانات سمعی و بصری مناسب.
برای حل چالش های موجود در این پروژه، برنامه تحقیق و توسعه فنی (R&D) در طراحی سیستم خنک کننده استادیوم و با هدف اطمینان از ایمنی بازیکنان و آسایش تماشاچیان توسط گروه طراحی بکار گرفته شد.
David Castro و مدیران همکار و کارفرمایان پروژه ARUP می گویند: "ما با استفاده از آنالیز محاسبات در دینامیک مایعات توانستیم سیستم خنک کننده هوشمندی برای استادیوم طراحی کنیم که تمامی امکانات بالقوه، را مورد استفاده قرار میدهد همچون هندسه منحصر به فرد سقف استادیوم ، برای محافظت از جام استادیوم از شرایط خشن آب و هوایی خارجی و به حد اقل رساندن مصرف انرژی."
پروژه برای دریافت گواهینامه طلایی انرژی و طراحی محیطی (LEED) به دلیل جوابگویی به نیاز های متعدد و استفاده از معماری پایدار و ایجاد منظر با خلق سقف های سبز ، صفحات خورشیدی و پانل های گرمایش خورشیدی ،صرفه جویی در مصرف انرژی و بازیافت آب، کاندید شده است.
ARUP در مادرید با همکاری معماران FRA، و معماران آزاد ویرجینیای غربی، تیم مهندسی را رهبری می کند و از پشتیبانی گروهی بالغ بر 200 متخصص در برلین، دوحه، دوبی و لندن در زمینه های مختلف برخوردار است.

 

 

 


١٢:٠٣ - يکشنبه ١٠ فروردين ١٣٩٤    /    شماره : ١٦٦٠٧    /    تعداد نمایش : ١١٢٩٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل