دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > تکنولوژی معماری > معرفی بناهای عظیم   چاپ        ارسال به دوست

طراحی برج بازار بورس Guosenساختمان جدید کمپانی Guosen یک نماد پویا و زیبا برای این شرکت بورس در شنزن چین به شمار می رود. طرح این محیط نشان از یک مکان پرانرژی، با فضاهای کیفیت بالا را به نمایش گذاشته است. طراحان تلاش زیادی در ایجاد ففضاهای نورگیر بودند تا از حداکثر نور طبیعی در چنین محیطی بهره ببرند. معمولاً چنین کاربری دارای فضاهای شلوغ و اتاق عای کسترده و فرمی ساده است.اما در چند سال اخیر فضای شرکت های اوراق بهادار و بورس تغییر به سزایی داشته است. از نمونه های مشابه می توان به ساختمان Gerkhin (خیارشور) لندن اشاره کرده که توسط نورمن فاستر طراحی شده است. البته ساختمان Gerkhin فقط برای بازار بورس نبوده و کاربری های متنوعی اعم از تجاری و اداری را در خود جای داده است.

اما این ساختمان فقط به بازار بورس و شرکت های مربوططه آن اختصاص داده شده است. هر طبقه از این برج دارای 1849 متر مربع زیربنا می باشد که 11 متر به زیباسازی نمای ساختمان تخصیص یافته است. لبه هر کف و سقف در حدود 35 تا 55 درجه انحنا پیدا کرده است تا فرم مناسب برای جذب نور و ایجاد سایه بان به وجود آید. تهویه و هواکش ها در اندازه های متفاوت و با توجه به نورگیری بنا تعبیه شده است. سیستم های تهویه بزرگ در ضلع شمالی به دلیل پنجره های کوچک، و سیستم تهویه کوچک در ضلع جنوب به دلیل نورگیر و هواکش های بزرگ تر تعبیه شده اند. سیستم ایجاد بادگیر های بزرگ در نما و چرخش آب استفاده شده و بازیابی آن در درون سیستم از اقداماتی به شمار می رود که در نمونه مشابه در ساختمان خیارشور (Gerkhin) لندن به کار رفته است.نگرش به سبک هایتک و اکوتک، از قابلیت های پیشرفته این ساختمان به شمار میرود، اما از سیستم های مصرف انرژی و متریال های گران قیمت صرفه نظر شده است.


طراح: گروه معماری MVRDV
موقیت بنا: شنزن، چین
سال طراحی: 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوره جـامع معمــاری داخلـی

با متد جدید و 100 درصد کاربردی

( به همراه آموزش نرم افزارهای Rhino و V-Ray)١٠:٥٢ - شنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٤    /    شماره : ١٦٧٧٨    /    تعداد نمایش : ٤٦٩٩


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجسمینار نرم افزار معماری
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

دوره اتوکد