دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > تکنولوژی معماری > مصالح جدید   چاپ        ارسال به دوست

ابر آهن رباهای کوچک (Mega Magnets)


امروز می خواهیم متریالی را به شما معرفی کنیم که به زودی می تواند بیشتر نیازهای ما را در زمینه ی علمی، پزشکی، تکنولوژی، مصالح ساختمان و ... برآورده سازد.
امروزه این متریال برآمده از خاک، با توجه به خواص مغناطیسی قدرتمند خود، می تواند برای ساخت توربینهای بادی اتومبیل های برقی و لوازم الکترونیکی مصرفی و ... مورد استفاده قرار گیرد. البته در حال حاضر این متریال بسیار گران بوده و تنها منبع آن کشور چین می باشد. این آهنربا از جنس نئودیموم نیکل اندود است.
این آهنرباها در اندازه های بسیار کوچک، میدان مغناطیسی بزرگی تولید می کنند و به تولید کنندگان اجازه می دهد موتورهای سبکتر، کوچکتر و بر پایه ی الکترون تولید کنند. همچنین در بسیاری از موتورهای الکتریکی برای تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی، از این آهن رباها استفاده می شود.
شرکت های تولید کننده ی این متریال به منظور توسعه فرآیند تولید و افزایش 30 درصدی مقاومت این آهنربا با دانشگاه Delaware همکاری می کنند. هدف از این همکاری آن است که آهنربایی بسازند که مقاومت الکتریکی آن افزایش یابد و زیان بازده موتور را حتی در سرعت های بالا کاهش دهد.١٢:٣٢ - شنبه ١٦ خرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١٧٠٥٠    /    تعداد نمایش : ٣٣٠٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل