دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > اخبار > بتن جاذب دود   چاپ        ارسال به دوست

بتن جاذب دود

غرفه ایتالیا در نمایشگاه میلان یک ساختمان با پوششی از بتن بیودینامیک است که ذرات دود را جذب و آن ها را به نمک تبدیل می کند.
هنگامی که این مصالح در معرض نور قرار می گیرند، فن آوری فعال TX ساختمان، آلودگی هوا را به دام می اندازد سپس آن را به نمکی بی اثر تبدیل می کند و بدین سان به کاهش آلودگی محیط کمک می کند.
این ساختمان در ایتالیا اولین تلاش برای استفاده از مصالح جاذب دود نیست. در سال 2011، وزارت حمل و نقل ایالت میسوری از بتن جاذب دود در بخشی از جاده شماره 141 استفاده کرد . بتن شامل یک افزودنی فوتوکاتالیستی از دی اکسید تیتانیوم جاذب دود بود که با استفاده از نور خورشید دود را به نیتروژن و کربن دی اکسید تجزیه می کرد.این بتن توانایی جذب نیتروژن تولید شده توسط خودروها را دارد که ماده ای خطرناک برای سلامتی افراد است. دانشمندان هلندی بتن جدیدی ساخته اند که آلودگی هوا را جذب و هوا را تصفیه می کند.
بتن جدید ساخته شده در هلند که آزمایشهای مختلف بر روی آن انجام شده است می تواند حدود چهل و پنج درصد از دی اکسید خطرناک منتشر شده از خودروها را جذب کند.
بر این اساس شهرهای مدرن در آینده می توانند از بتن موسوم به بتن سبز برای ساخت و ساز استفاده کنند. این بتن توانایی جذب نیتروژن تولید شده توسط خودروها را دارد که ماده ای خطرناک برای سلامتی افراد است.
محققان دانشگاه “ایندهوون” با آزمایشهای مختلف بر روی این بتن جدید متوجه شده اند
که این محصول جدید توانایی جذب چهل و پنج درصد از گازهای سمی خطرناک تولید شده توسط خودروها را مانند سی او دو، نیتروژن دارد.
گاز دی اکسید نیتروژن که به بارش باران های اسیدی منجر می شود برای سلامتی افراد هم بسیار خطر است.
بتن جدید همچنین می تواند به پاکسازی هوا هم کمک کند
زیرا این محصول جدید شامل دی اکسیدتیتانیوم است که می تواند گازهای سمی تولید شده توسط خودروها را جذب و در هنگام تابش آفتاب این مواد سمی را به نیترات تبدیل کند.


 


١٢:٠٦ - يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٨٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٨١٢


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل