دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > اخبار > ساختمان VIA از برترین معماری های مدرن دنیا   چاپ        ارسال به دوست

ساختمان VIA از برترین معماری های مدرن دنیا


برترین معماری های مدرن : بشر امروزی دست از ماجراجویی برای خلق ساخته های مصنوعی در شهرهایش بر نمی دارد. در آتش داغ رقابت در هنر معماری، نیویورک هم سعی می کند تا از دیگر شهر ها عقب نیفتد. یکی از برترین معماری های مدرن در سال 2016، ساختمان ویا (VIA) می باشد.
 


فضای پروژه
ساختمان ویا که نام اصلی آن VIA 57 West است، توسط شرکت معماری BIG ساخته شده است. ترکیبی از آسمان خراش های آمریکایی و محوطه های اروپایی، در طراحی و معماری این سازه مشاهده می شود. در 77000 متر مربع زیر بنا، 709 واحد مسکونی حاصل گردیده و در قسمت میانی نیز یک باغ بزرگ واقع طراحی شده است.
 موقعیت مکانی
در برترین معماری های مدرن قبل از شروع طراحی، به موقعیت قرار گیری سازه توجه می شود. VIA درست نبش تقاطع بزرگراه غربی و خیابان 57 ساخته شده است. با این حال ساکنان این برج بدون مشکل به آبشار و پارک هودسون چشم انداز دارند. 32 طبقه ی مسکونی در ارتفاع این ساختمان جای داده شده است.
در میان سازه های بلند دنیا در سال 2016، ویا لقب برترین ساختمان بلند آمریکا را به خود اختصاص داد.
طراحی ویژه
شیوه ی طراحی این بنا به شکلی است، که در گوشه ی شمال شرقی حداکثر ارتفاع خود یعنی 137 متر را تجربه می کند. این نکته به تعداد آپارتمان ها و واحد های داخل برج اضافه کرده، و در عین حال دید ساکنان برج هلنا به رودخانه را هم محدود نمی کند. هر بیینده با توجه به موقعیت قرارگیری خود، این ساختمان را به شکل متفاوتی می بیند.
نمونه ای از برترین معماری های مدرن، به گونه ای است که از غرب شبیه یک مخروط دیده می شود. در صورتی که از سمت شرقی، برای بیننده یک دوک نوک تیز به نظر می رسد.


ساختمان VIA از برترین معماری های مدرن دنیا
امکانات
با وجود باغی که 80 گونه ی گیاهی جدید و 47 گونه ی بومی را در خود می بیند، طبیعی است که واحد های ساختمان بر اساس چشم انداز باغ طراحی شده باشند. البته این مورد در واحد های طبقات اول و دوم بیشتر نمود پیدا می کند. لابی ساختمان نیز به وسیله ی یک راه پله ی بزرگ، به حیاط و باغ مرکزی دسترسی دارد.
رویداد های تجاری و تفریحی زیادی در ساختمان ویا برگزار می شود. همچنین امکاناتی نظیر سالن ورزشی، اعم از تنیس و بستکبال تا بازی های ویدئویی، جهت رفاه بیشتر ساکنان موجود می باشد.

 


١٢:٥٥ - چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٩٦٠


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل