دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > اخبار > دوره جامع و کاربردی معماری داخلی (ویژه مخاطبان غیر ساختمانی) دوره جامع و کاربردی معماری داخلی (ویژه مخاطبان غیر ساختمانی)

دوره گروه دوره زمان برگزاری مدت ( ساعت ) تاریخ شروع رزرو مهمان شهریه (ریال) تخفیفات
11411156 شنبه و دوشنبه 21:30-16:30 80 1397/11/01

32000000::مقدمه :

دوره طراحی معماری و دکوراسیون داخلی شما را با مبانی نظری طراحی معماری، سبک های معماری داخلی (دکوراسیون داخلی) ساختمان مسکونی آشنا می کند

معماری داخلی


معماری داخلی


تاریخچه دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) چیست؟
مطمئناً علاقه انسان به تزئین و آرایش محل زندگی‌ اش امری تازه نیست حتی این احتمال وجود دارد که نقاشی ‌های دوران غارنشینی ، سوای مسئله اطلاع ‌رسانی ، نقش تزئینی نیز داشته ‌اند.
فرضیه‌ها و استدلال‌های مستمری در این زمینه مطرح شده است. آنچه می‌دانیم این است که سبک ‌های آغازین طراحی از مصر نشأت گرفته‌اند.
رومی‌ها اساتید طراحی بوده‌اند و هنوز هم از بسیاری جهات، خصوصاً در زمینه طراحی کلاسیک، سرآمد طراحان جهانند. علاقه وافرشان به اشیاء زیبا و سبک آسایش طلبانه‌شان در آثار به جامانده کاملا قابل ملاحظه است. به دلیل موفقیت آنان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، حتی با معیارهای نوین هم هنوز در زمره بهترین‌های طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند.

جایگاه دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) در جهان چگونه است؟
یادگیری دکوراسیون داخلی در جهان از محبوب ترين موضوع ها مي باشد تا آنجا كه در دانشگاه های مطرح دنيا گرايشی تحت عنوان معماری داخلی تا مقطع دكتری نيز وجود دارد.
میزان رشد استخدام در شغل طراحی دکوراسیون داخلی در بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ در امریکا، بیشتر از رشد متوسط همه مشاغل، پیش بینی شده است. در استرالیا، میزان استخدام شغل طراحی دکوراسیون داخلی در مقایسه با متوسط، رشد چشمگیری داشته است.

دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) چیست؟
شغل معماری داخلی ترکیبی از هنر و مهندسی است. معماری داخلی، طراحی فضایی است که توسط مرزهای ساختمانی ساخته شده است. سه رکن اساسي طراحي معماري عبارتند از زيبايي، عملکرد و اقتصاد.
زيبايي يعني ما ترجيح مي ‌دهيم خانه ما چه ‌طور به نظر بيايد؟ يعني ظاهر و حس و حال خانه.
دوست داريد دکوراسیون داخلی خانه شما سنتي باشد يا مدرن؟ لوکس و شيک باشد يا ساده؟ زيبايي تماما به معني ظاهر و حس و حال خانه شماست.
عملکرد در دکوراسیون داخلی منزل چیست؟ هر بخش از خانه، هدف و مشخصات منحصر به ‌فردي دارد که بخشي از آن‌ها ساده ‌اند و برخي پيچيده. به عنوان مثال، در حالت کلي انتخاب کف‌پوشِ اتاق خواب در مقايسه با آشپزخانه يا حمام، ساده‌تر است. فعاليت‌ها و مسائل متعدد درون فضاهايي هم‌چون آشپزخانه و حمام، نياز به توجه ويژه و مديريت صحيح دارد و به اين ترتيب انتخاب کف‌پوش براي چنين فضاهايي نيازمند دقت بيش‌تري است. خانه‌اي با ظاهر و دکوراسیون زيبا اما عملکرد ضعيف، اصلا مطلوب نيست!
اقتصاد در دکوراسیون داخلی خانه (معماری داخلی) چیست؟ مقدار پولي که مي‌توانيد هزينه کنيد، مشخص‌کننده مصالح و فن‌آوري‌هايي است که مي‌تواند داخل معماری خانه شما استفاده شود.
برای مثال: پوشش کف يک فضا مي‌تواند کاشي‌هاي سراميکي معمولي يا مرمر ايتاليايي باشد؛ قيمت متفاوت است! کابينت‌هاي داراي درهاي آرام بند تجهيزات بسيار خوبي براي آشپزخانه هستند اما استفاده از لولاهاي آرام بند نسبت به لولاهاي ساده گران‌تر است! درواقع در اکثر موارد اين اقتصاد است که کيفيت ظاهر، حس‌ و حال و عملکرد بناي شما را مشخص مي‌کند.
اين سه فاکتور به يکديگر وابسته هستند و اگر در ترکيب متوازني قرار بگيرند، باعث مي‌شود تا خانه شما زيبا و کارآمد باشد و هر سانتي‌ متر فضا استفاده مؤثري داشته باشد! مکان ‌هاي خاصي وجود دارد که شما در آنها احساس راحتي مي‌ کنيد، گرچه به طور دقيق نمي ‌توانيد دليل اين احساس خوشايند را بيان کنيد اما به طور ناخودآگاه اين فضاها را دوست داريد و مايليد در آن‌ها وقت سپري کنيد. اين‌ها فضاهايي هستند که طراحي درستي دارند؛ هم از نظر فيزيکي و هم از نظر بصري! شما هم مانند بسياري از افراد، اگر در خانه فضايي داريد که کوچک است و دوست داريد بزرگ جلوه کند، مي‌دانيد که تنها تغييرات فيزيکي محدودي وجود دارد که شما را در رسيدن به هدفتان ياري مي‌کند؛ ممکن است يک ديوار را خراب کنيد، اما نمي‌توانيد ارتفاع سقف را افزايش دهيد! اما مي‌توانيد با ترفند‌هايي که اصول طراحی دکوراسیون داخلی منزل در اختيارتان قرار مي‌دهد، کاري کنيد تا اتاقتان بزرگ‌تر جلوه کند.

یک طراح داخلی یا معمار داخلی بایستی چه استانداردهایی را بشناسد؟
- مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان (الزامات عمومی ساختمان)
- مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمان (طرح و اجرای تاسیسات برقی ساختمان ها)
- مبحث چهاردهم مقررات ملی ساختمان (تاسیسات مکانیکی)
- مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان (عایق بندی و تنظیم صدا)
- مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان (صرفه جویی در مصرف انرژی)
- اطلاعات معماری نویفرت
- کتاب رنگ ایتن
- مرجع استانداردهای طراحی در خصوص ابعاد انسانی و فضاهای داخلی نوشته جولیوس پانرو - مارتین زلنیک
- استاندارد بین المللی Time-saver standards for interior design and space planning

چرا باید در دوره آموزشی دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) شرکت کنم؟
داشتن دانش معماری داخلی در کنار عواملی مانند علاقه، ذوق هنری، تجربه و… برای موفق شدن در شغل طراحی داخلی لازم و ضروری است. برای کسب این دانش علاقه مندان می توانند در دوره جامع و کاربردی طراحی داخلی یا همان دوره آموزش معماری داخلی شرکت نمایند. تخصص طراحی داخلی دارای اهمیت فوق العاده ای در روند طراحی کل ساختمان است و باید از آغاز پروژه به عنوان یک مرحله اساسی مورد توجه قرار گیرد لذا گذراندن دوره آموزشی دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی( بسیار ضروری است . اگر علاقه ‌مندید تا به عنوان یک طراح داخلی حرفه‌ای به کار مشغول شوید، بهتر است پیش از هر کاری به مطالعه دقیق و کامل انواع سبک ها و شیوه های مرتبط با دکوراسیون داخلی (معماری داخلی) بپردازید. در دوره آموزشی دکوراسیون داخلی به انواع سبک ها پرداخته میشود.

پیش نیاز دوره آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی (معماری داخلی) چیست؟
با توجه به سبک و شیوه ارائه مباحث و سرفصل هایی كه در دوره دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) گفته می شود ، برای شرکت در دوره آموزش تخصصی طراحی معماری داخلی ساختمان های مسکونی متعارف پيش نیاز خاصی مدنظر نمی باشد.

دوره آموزشی دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) برای چه کسانی مناسب است؟
دوره دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) منزل مسکونی برای تمامی دانشجويان معماری و فارغ التحصيلان رشته معماری و تمامی افرادی كه به فضايی متفاوت برای زندگی می انديشند مناسب است. به عبارت دیگر ، می توان گفت دوره طراحی دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) خانه مسکونی برای تمام افرادی که علاقه ‌مند به کار معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی هستند، مهندسین معماری و عمران، دانشجویان معماری و عمران، آرشیتکت‌ ها، کابینت کارها ضروری است.

موقعیت های شغلی که با گذراندن دوره آموزشی دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) می توانم کسب کنم چیست؟
ورود به بازارکار در زمینه دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) و یافتن شغل مناسب در حوزه دکوراسیون داخلی (معماری داخلی منزل) علاوه بر نیاز به دانش تئوری و علمی در زمینه معماری داخلی، نیاز به کسب مهارت های مربوطه دارد. داشتن اطلاعات نظری در حوزه دکوراسیون داخلی (معماری داخلی) نمی تواند به تنهایی نیروی کار متخصص تربیت نماید. شما به عنوان مهندس معمار، مهندس عمران یا طراح بعد از گذراندن دوره دکوراسیون داخلی (معماری داخلی خانه مسکونی) توانايی فعاليت در حوزه گسترده طراحی داخلی از فضاهای مسكونی تا تجاری و... را کسب خواهید نمود.
طراح داخلی یا متخصص معماری داخلی می تواند در شرکت های مشاوره طراحی کار کند. یک طراح داخلی یا متخصص معماری داخلی همچنین می تواند به صورت مستقل کار کرده و یا به صورت پروژه ای با شرکت های طراحی قرارداد ببندد. در صورت داشتن تجربه بیشتر، متخصص معماری داخلی یا طراح داخلی می تواند به کارهایی مانند طراحی صحنه تئاتر، طراحی نمایشگاه ها و غیره بپردازد.
در خصوص وضعیت بازار کار و فرصت های شغل طراح داخلی می توان اعلام نمود که حوزه معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراسیون در منازل، شرکت ها و غیره، در سال های اخیر از سوی مردم مورد توجه بیشتری قرار گرفته است و به دنبال آن بازار کار بهتری نیز پیش روی طراحان داخلی و معماران داخلی خواهد بود. البته با توجه به رقابت جدی در شغل طراحی دکوراسیون داخلی، افرادی که دانش، تخصص، مهارت و تجربه لازم و کافی را دارند، می توانند در این بازار کار موفق شده و درآمد خوبی کسب کنند.

:: در دوره آموزشی دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) چه چیزی گفته می‌شود؟

• آشنایی با مبانی نظری طراحی معماری، تاریخ معماری داخلی (دکوراسیون داخلی)
• نحوه عقد قرارداد و مدیریت جلسه های طراحی و اجرایی با کارفرما
• مبانی طراحی و معماری داخلی (دکوراسیون داخلی)
• آموزش مدیریت اقتصادی و تقسیم بودجه در خرید و اجرا
• تجزیه و تحلیل فضاهای عملکردی در پلان های معماری
• آموزش ارگونومی، روشنایی، آکوستیک و تاسیسات در دوره دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی)
• آموزش رنگ شناسی و ایجاد هارمونی بین فرم، رنگ، بافت و متریال در دوره دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی)
• نحوه ارائه نقشه های معماری و شیت های طراحی معماری به کارفرما و معرفی نرم افزارهای مورد نیاز در دوره دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی)
• شناخت مواد و مصالح و معرفی گروه های تخصصی تولیدی و اجرایی در حوزه معماری داخلی
• آشنایی با عکاسی و جمع آوری مدارک برای ارائه پروژه دکوراسیون داخلی
• نحوه انتخاب و خرید کالا و مصالح معماری داخلی
• جمع بندی مباحث تئوری و عملی و ایجاد یک رزومه شخصی در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی
• جلسه نقد و درک پروژه های معماری داخلی (طراحی داخلی)

از چه نرم افزارهایی در حوزه معماری داخلی استفاده می شود؟
شناخته شده ترین ابزار برای مدلسازی سه بعدی، نرم افزار تری دی مکس می باشد؛ این نرم افزار چند منظوره، یک ابزار بی نظیر برای طراحی، مدلینگ و دریافت برترین کیفیت خروجی بصری می باشد.
از دیگر نرم افزارهای پرکاربرد در حوزه طراحی داخلی و یا دکوراسیون داخلی خانه ، نرم افزار رویت است.
این ابزار، دارای استاندارد هایی کامل و رعایت شده برای طراحی داخلی است، زیرا امکاناتی مانند تولید مقاطع مختلف از هر نما، لایه بندی دیوار ها، طبقات و … را شامل می شود.
نرم افزار سه بعدی اسکچاپ (نرم افزار Sketch UP) ، چه در استفاده و چه در یادگیری، به مراتب ساده تر از دیگر نرم افزار های سه بعدی مثل تری دی مکس (نرم افزار 3DsMax) ، رویت (نرم افزار Revit Architecture) و یا راینو (نرم افزار Rhinoceros) می باشد. ولی با وجود داشتن مدل های آماده در زمینه طراحی، نرم افزار اسکچاپ (نرم افزار Sketch UP) یک نرم افزار متوسط برای تولید احجام سه بعدی می باشد.

جایگاه پست پروداکشن در معماری داخلی چیست؟
پست پروداكشن يا پرداخت پس از رندر به بهبود حالت كلي رندر توسط نرم افزارهاي گرافيكي مانند فتوشاپ می پردازد. هر گونه تغييرات بعد از رندر نهايي در نرم افزارهای سه بعدي مانند تری دی مکس (نرم افزار 3DsMax)، رویت (نرم افزار Revit Architecture) ، راینو (نرم افزار Rhinoceros) و اسکچاپ (نرم افزار Sketch UP) براي بهبود اركان اصلي فضاي داخلي و خارجي كه به سه قسمت اصلي يعني نور پردازي، تكسچرينگ، اشکال و مبلمان ورودی به رندر (پرسوناژ درخت، ماشين و...) مي باشد را فرآيند پست پروداکشن (فرایند Post Production) تعريف مي كنيم. در حالت كلي پست پروداكشن (فرایند Post Production ) باعث ميشود رندر بسيار طبيعي تر جلوه كند و همچنين باعث صرفه جويي در وقت ميشود و ديگر نياز نيست ساعت ها وقت براي رندر گرفتن آبجكت ها و تنظيمات پيچيده نرم افزار هاي حجم سازي از جمله تري دي مكس (نرم افزار 3DsMax) صرف شود.


دوره های پیشنهادی مرتبط با دوره معماری داخلی :


تعداد نمایش :23377 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

امتیازدهی
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/02/25 11:20
0
4
با سلام.من در شهرستان بندرعباس ساكن هستم و علاقه زيادي به گذراندن دوره هاي مربوط به رشته معماري مي باشم.اميدوارم دوره هاي آموزشي را بزودي در شهرستان بندرعباس اراءه دهيد.به اين طريق ما هم مي توانيم از دوره هاي آموزشي شما بهره لازم را ببريم.متشكرم
کاربر مهمان
1394/09/04 12:39
0
1
من در شهر بندرعباس ساکنم خیلی علاقمندم در دوره معماری داخلی با متد جدید شرکت کنم اما مسیر و اینکه برای این موارد فقط کلاس را در اخر هفته در نظر گرفته اید ای کاش برا شهرستانی که میخواهند به تهران بیاین دوره ای می کردین نه اینکه هر هفته اخر هفته ها :-(

سلام / پیشنهاد شما به واحد برنامه ریزی خانه عمران انتقال داده شد. جهت پیگیری پیشنهادتان می توانید با شماره 84360 داخلی 2 تماس حاصل نمائید.


کاربر مهمان
1394/08/23 12:56
1
3
با سلام . چند سوال در مورد دوره ها داشتم که اگر پاسخ بدهید ، سپاسگذارم . 1: سطح دوره های نرم افزار به جهت آزمون اتودسک؟ 2: اگر من بخواهم در زمینه طراحی کابینت ، کمد دیواری ، ویترین و دکور فضا تجاری فعالیت کنم ، دوره مورد نظرم کدوم دوره هست؟ 3: دلیل قیمت های بالا موسسه چیه؟ با در نظر گرفتن موسسات مرکز معماری ، مجتمع فنی ، و . . . سپاس

سلام / 1- در خصوص آزمون اتودسک بزودی خبرهای خوبی از موسسه خواهید شنید./ 2- در خصوص طراحی کابینت دوره تخصصی طرح و اجرای کابینت به شما پیشنهاد می گردد و در خصوص سایر موارد مطرح شده دوره معماری داخلی / 3- رویکرد آموزش در خانه عمران آماده سازی افراد برای ورود به حرفه و بازار کار می باشد بگونه ای که بعد از گذراندن دوره (در صورت اهتمام کافی دانش پژوه در طول دوره) امکان درآمد زایی به راحتی میسر است.بنابراین شهریه دوره ها درمقایسه با خدمتی که ارائه می گردد بسیار نازل و پائین می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر لطفا با واحد مشاوره و ثبت نام خانه عمران با شماره 84360 داخلی 2 تماس خاصل نمائید.


کاربر مهمان
1394/07/23 12:45
3
2
سلام...آخه مگه پول مفته آدم بیاد 8 میلیون پول کلاس بده بعد بریم با این مدرک تو یک شرکت با حقوق 1.200.000 استخدام بشیم!!!!!!! ..... به نظرم خانه عمران باید کمی هم به فکر دانشجویان هم باشه.....

سلام/ شرکت در پودمان های خانه عمران جنبه سرمایه گذاری دارد اگر تاحدی با مباحث اقتصادی آشنا باشید با توجه به دریافتی(حقوق) که شما فرمودید دوره بازگشت این سرمایه گذاری حدود 6 ماه خواهد بود. بر این اساس این سرمایه گذاری به لحاظ اقتصادی کاملا توجیه پذیر است.


کاربر مهمان
1394/02/31 9:42
1
1
در حال حاضر تمام موسسات شعبه در شهر ها دارند...مرکز شما با این سابقه کاری چرا اقدامی نکرده در این خصوص.

سلام موسسه خانه عمران در حال حاضر در تهران و سمنان دارای نمایندگی می باشد. جهت استفاده دوستان خارج از تهران دوره های آخر هفته دردفتر مرکزی( تهران ) پیشنهاد می گردد. ضمناً واحد آموزش سازمان های خانه عمران آمادگی برگزاری دوره در محل شهرستان ها با شرایط مشخص را دارا می باشد. جهت اطلاعات بیشتر با شماره 84360 داخلی 123 ( سرکار خانم صحرایی تماس حاصل نمایید.


کاربر مهمان
1394/01/26 16:54
9
1
این دوره مناسب برای دانشجویان و مهندسان است وهمچنین افرادی که دراین زمینه تحصیلاتی ندارندولی علاقه مندبه فعالیت درحوزه معماری داخلی ودکوراسیون هستندمیباشد.پکیج آموزشی اشتغال محور است.
کاربر مهمان
1394/01/22 15:24
11
3
توضیحات ارائه شده در خصوص دوره آموزشی فوق کامل و جامع بود. با تشکر
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج  • ---
  • ---
  • ---
  • ---
  • ---

اسکرول به بالا