دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > اخبار > مترور حرفه ای مترور حرفه ای

کلیه علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر از پودمان شغلی مترور حرفه ای می توانند ضمن تکمیل فرم ذیل از مزایای مشاوره رایگان در خصوص پودمان شغلی مترور حرفه ای و سایر پودمان ها بهره مند گردند.
:: پودمان شغلی صنعت ساخت چیست؟
پودمان شغلی یا به عبارت دیگر بسته‌ آموزش اشتغال محور، پکیج آموزشی منحصر به فردی می باشد که برای پرورش و آماده سازی افراد برای ورود حرفه ای به مشاغل متنوع صنعت ساخت تدوین گردیده است. به طور معمول ، پودمان های شغلی صنعت ساخت که از ابتکارات موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران می باشد، متناسب با عنوان شغلی ، مشتمل بر حداقل 160 ساعت و حداکثر 500 ساعت آموزشی می باشد . برای تدوین پودمان های مرتبط با هر یک از مشاغل تخصصی موجود در صنعت ساخت، علاوه بر استفاده از تجربیات 17 ساله خانه عمران در عرصه آموزش های حرفه ای ساخت و ساز شهری و طرح های عمرانی، از مشورت و تجربیات خبرگان و پیشکسوتان هر یک از عناوین شغلی استفاده شده است. علاوه بر این، به جهت پیاده سازی مفاهیم مدیریت منابع انسانی در صنعت ساخت، برای هر یک از عناوین شغلی مدل های شایستگی با استفاده از بانک اطلاعات مشاغل تخصصی امریکا و نتایج مصاحبه و گفتگو با زبدگان حرفه خلق گردیده است.
:: معرفي پودمان شغلی مترور حرفه ای
با عنایت به نقش تعیین کننده کارشناس متره و برآورد در دفاتر فنی پروژه ها و شرکت های ساختمانی و توجه به اهمیت برآورد دقیق ( توام با حداقل خطا ) در اقتصاد پروژه ها و شرکت ها، کمینه نمودن جریان نقدینگی پروژه و جلوگیری از هدر رفتن منابع ملی اعم از مصالح و نیروی انسانی، دپارتمان امور فنی و قراردادها در موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران، تربیت و پرورش کارشناسانی که :
1- توانایی اندازه گیری دقیق مقادیر فعالیت های انجام شده را در بخش های ابنیه، تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی داشته باشند.
2- قادر به محاسبه مبالغ صورت وضعیت بر اساس مقادیر اندازه گیری شده باشند.
3- توانایی تشخیص نواقص فنی درنقشه های تهیه شده را داشته باشند.
4- نسبت به مصالح مورد استفاده در پروژه های ساخت و ساز شناخت قابل قبول داشته باشند.
5- قادر به تخمین و برآورد اولیه هزینه های طرح باشند.
6- قادر به تهیه مستندات فنی مورد نیاز پروژه با توجیه مهندسی و قابل دفاع باشند.

را از طریق تدوین و اجرای پودمان شغلی مترور حرفه ای در دستور کار خویش قرار داده است . بر اساس مبانی دانش مدیریت منابع انسانی، شایستگی ‌های یک مترور حرفه ‌ای را در 2 بخش فنی و عمومی می‌ توان طبقه ‌بندی نمود. در این رابطه، با بهره گیری از نقشه راه حرفه ای شدن در حوزه مشاغل دفاتر فنی شرکت ها و پروژه های ساختمانی، جهت توانمند سازی متقاضیان برای پیاده ‌سازی دانش متره و برآورد صحیح و دقیق مقادیر در پروژه های ساختمانی و نیز توسعه شایستگی های متقاضیان در بخش های فنی و عمومی، راهکارهای متنوعی در پودمان شغلی مترور حرفه ای در نظر گرفته شده است.

:: مخاطبان:
شرکت در پودمان شغلی مترور حرفه ای ، به کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان کلیه مقاطع ( کاردانی ، کارشناسی و . . . ) در رشته های مهندسی عمران، مهندسی معماری، مدیریت پروژه که علاقمند به فعالیت در مشاغل دفتری ( دفاتر فنی، شرکت های مهندسین مشاور و . . . ) می باشند توصیه می گردد. علاوه بر این، پودمان شغلی مترور حرفه ای بسته کامل و جامعی است که پاسخگوی نیازهای مهندسانی که در حوزه اجرا فعالیت نموده و اکنون علاقمند به تغییر مسیر شغلی خود به سمت مشاغل دفتری می باشند، خواهد بود.
:: دروس پودمان شغلی مترور حرفه ای:
بر اساس سند جامع پودمان شغلی مترور حرفه ای و به منظور توسعه شایستگی های فنی و عمومی دانش پژوهان، دروس این پودمان در 2 بخش فنی و عمومی ارائه می گردد. در بخش فنی، حوزه های دفتر فنی، امور پیمان و قراردادها مد نظر قرار گرفته است و در بخش عمومی، دروس این پودمان در حوزه مهارت های فردی تعریف شده است. بر این اساس، عناوین دروس پودمان شغلی مترور حرفه ای به شرح زیر است :
- نقشه‌خواني ( سازه، معماري، تاسيسات برقي و مکانيکي) و چون ساخت ( As Built )
- دوره جامع متره و تهیه صورت وضعیت ابنیه و تأسیسات ( به همراه تعدیل و انجام پروژه‌های واقعی )
- متره و تهیه صورت وضعیت راهسازی به همراه انجام یک پروژه واقعی
- متره تأسیسات برقی و مکانیکی
- دوره برآورد مصالح و تنظیم صورت کارکرد پیمانکاران جزء
- امور پيمان‌ها ( نکات قراردادی و حقوقی ، شرایط عمومی ، مناقصات ، بخشنامه‌ها ، ادعاها ، آنالیز قیمت ، سرجمع و ...)
- تجزیه و تحلیل تاخیرات در پروژه های عمرانی
- آشنایی با EPC و انواع قرارداد‌ها در طرح‌های عمرانی
- اخلاق حرفه ای
- ارتباط مؤثر
- رفتار سازمانی و اصول کار تیمی در پروژه ها
- اصول مستند سازی، گزارش نویسی و مکاتبات اداری
- آموزش نرم افزارهای کاربردی ویژه تهیه صورت وضعیت ( Excel و یکی از نرم‌افزار‌های رایج)
- ...


:: مدت زمان:
مدت زمان برگزاری پودمان شغلی مترور حرفه ای برابر 314 ساعت می ‌باشد که متناسب با شروع هر یک از دوره ها برای دانش پژوهان برنامه ریزی خواهد شد.

:: مزایای شرکت در پودمان شغلی مترور حرفه ای
- - بهره مند شدن از آموزش های ناب و کاربردی مبتنی بر مدل شایستگی شغلی مترور حرفه ای
- کسب تجربه انجام پروژه های واقعی
- رویارویی با مدرسان و اساتید متنوع و بهره مند شدن از تجارب ارزشمند ایشان
- برخورداری از شبکه ارتباطی دانش آموختگان حرفه ای خانه عمران
- اخذ گواهینامه پایان پودمان پس از انجام ارزیابی های لازم
- امکان اخذ گواهینامه شایستگی شغلی پس از مراحل مربوطه
- امکان معرفی به شرکت های ساختمانی طرف قرارداد با واحد تامین منابع انسانی خانه عمران پس از اخذ گواهینامه شایستگی شغلی
- امکان معرفی در کتاب سال متخصصان صنعت ساختمان پس از اخذ گواهینامه شایستگی شغلی
:: شهریه:

مجموع شهریه دوره های پودمان شغلی مترور حرفه ای به همراه آزمون جامع برابر 12/230/000 تومان می باشد که تخفیفاتی برای شرکت کنندگان در این پودمان به شرح ذیل اعطا می گردد.
پرداخت نقدی : در صورت پرداخت شهريه به طور يكجا ( نقدی )، متقاضي از 25 درصد تخفيف بهره مند خواهد شد و شهریه پودمان برابر 9/200/000 تومان محاسبه می گردد .
پرداخت اقساطی :
در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط کوتاه مدت، حداكثر تخفيف برابر 20 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 9/800/000 تومان محاسبه می گردد.
همچنین در صورت تمايل به پرداخت به صورت اقساط میان مدت، حداكثر تخفيف برابر 15 درصد خواهد بود و شهریه پودمان برابر 10/400/000 تومان محاسبه می گردد.


تعداد نمایش :31740 / ارسال به دوست/ نسخه چاپي

امتیازدهی
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/08/05 12:20
2
4
سلام بنده میخوام تو این پودمان شرکت کنم ولی میخوام از طریق دمشاوره تلفنی به یک سری سوالام پاسخ بدید من نمیتونم حضوری بیام مشاوره چون شهرستانیم

سلام / با شماره 84360 داخلی 2 واحد مشاوره و ثبت نام تماس بگیرید.


کاربر مهمان
1394/02/05 19:21
0
4
با سلام دوره نحوه تنظیم قراردادهای متداول در ساخت و سازها(کارفرمایان، پیمانکاران، کارکنان و ...) هم جز دروس این پودمان هست؟؟

با سلام خیر، در دوره امور پیمان ها این مبحث به طور کامل شرح داده می شود.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج  • ---
  • ---
  • ---
  • ---
  • ---

اسکرول به بالا