دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > مرمت > اخبار و تازه های مرمت   چاپ        ارسال به دوست

خانه بروجردی کاشان به عنوان «انتخاب برتر» سال ۲۰۱۵ معرفی شد


سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان گفت: از طرف دبیرکل کنوانسیون عمومی یونسکو خانه تاریخی بروجردی کاشان موفق به کسب رتبه بین المللی به عنوان "انتخاب برتر " سال ۲۰۱۵ شد.
خانه بروجردی کاشان به عنوان «انتخاب برتر» سال ۲۰۱۵ معرفی شد
به گزارش «معماری نیوز» به نقل از مهر، مهران سرمدیان، سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان افزود: در بازدیدی که چند ماه قبل دبیرکل کنوانسیون عمومی یونسکو به همراه معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از بناهای تاریخی کاشان داشتند، در نامه ای مکتوب خانه تاریخی بروجردی کاشان را کاندیدای دریافت مدال به عنوان زیباترین خانه تاریخی کشور آسیایی انتخاب کرد.

 سرمدیان تصریح کرد در بخشی از این پیام آمده است: پس از دریافت بازخوردهای مثبت بازدیدکنندگان و گردشگران آسیایی که منجر به دریافت صلاحیت موفقیت آمیز شما در سیستم طبقه بندی انتخاب برتر بنابر محبوبیت جاذبه توریستی، خانه تاریخی بروجردی کاشان به عنوان انتخاب برتر در سال ۲۰۱۵ انتخاب شده است که اطلاعات آن از طریق رسانه های ما به شکل شبکه، ویدئو، کتاب و راهنمای گردشگری ارائه خواهد شد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان ادامه داد: در ادامه این نامه به سیستم طبقه بندی انتخاب برتر اشاره شده است که شامل چهار مقوله ارزیابی مستقل: جاذبه های توریستی، هتل ها، مغازه ها و رستوران ها اشاره شده است که برای هر مقوله یک مدال طراحی شده است که یک بار در سال اهدا می شود.

وی با تاکید بر اهمیت این انتخاب از طرف کنوانسیون عمومی یونسکو و لزوم توجه هر چه بیشتر به این بنای ارزشمند تاریخی اذعان داشت: هر سال تمام افراد یا بناهایی که به آنها این مدال تعلق می گیرد مجددا مورد ارزیابی قرار می گیرند و به دیگر کاندیداهای صلاحیت یافته در سال جدید ملحق می شوند و در این نامه خانه تاریخی بروجردی مفتخر به دریافت مدال انتخاب برتر شده است.

سرمدیان ادامه داد: در سال ۲۰۱۴ این کنوانسیون به ۸۰۸۵ نفر مدال هایی با عنوان رستوران دار برتر، ۵۴۳۰ مدال به عنوان هتل برتر، ۳۷۶۳ مدال به عنوان مغازه برتر در بین ۱۵۸۰ شهر از ۸۳ کشور اهداء شده است که خانه تاریخی بروجردی بر اساس ارزشیابی نقطه نظرات و مصاحبه هایی که در وبسایت www.lianorg.com صورت گرفته مدال انتخاب برتر محبوبیت جاذبه توریستی در سال ۲۰۱۵ را با افتخار بر گردن آویخت.

این بنای تاریخی در سال ۱۳۵۴ به شماره ۱۰۸۳ در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.

 

 


١٠:٠٢ - پنج شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٤    /    شماره : ١٧٣٧٢    /    تعداد نمایش : ٥٣٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل