دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > دپارتمان های آموزشی > دوره آموزشی Grasshopper 

آموزش Grasshopper

جهت طراحی معماری مدل های بسیار پیچیده

(پیش نیاز:Rhinoceros)


 

برای برخورداری از 4% تخفیف ثبت نام اینترنتی هم اکنون کلیک کنید

 

:: معرفی:

مدلسازی یکی از اصول اولیه کار با نرم افزارهای سه بعدی می باشد. امروزه روشهای بسیار زیادی در نرم افزارهای وجود دارد که می توان از آنها برای ساخت مدل کمک گرفت. اما اگر بخواهیم یک مدل را بر اساس یک تابع و یا یک الگوریتم بسیازیم، کار کمی پیچیده خواهد شد. در این صورت نیازمند یادگیری روشهای برنامه نویسی Script در هر نرم افزار خواهیم بود. در اینجاست که GrassHopper به داد ما خواهد رسید. این پلاگین ارزشمند که در حال حاضر برای Rhino تدارک دیده شده است، توانایی ساخت مدلهای سه بعدی بر اساس توابع، فرمولها و الگوریتم های مورد نیاز شما را دارد که صد البته هیچ نیازی به دانش کد نویسی و Script نخواهید داشت.
با استفاده از این پلاگین خواهید توانست اشکال بسیار پیچیده ای را به راحتی ایجاد نمایید که حتی دیدن آنها سخت می باشد چه برسد به مدلسازی آن. قسمت اعظم کاربران GrassHopper در ایران طراحان و آرشیتکت ها می باشند. ساخت مدلهای بسیار زیبا و پیچیده توسط این پلاگین، شما را قادر می سازد که طرح های نوآورانه م ابتکاری را ایجاد نمایید و از شر مدلهای آماده خلاص شوید.

پارامتریک بودن این پلاگین شما را قادر می سازد که در ساخت مدلها بسیار خلاقانه عمل کنید. شما میتوانید با تولید الگوریتم های مناسب، مدلهای خود را توسط GrassHopper ایجاد نمایید. ایجاد الگوریتم های نیز به کمی تمرین نیاز دارد که با توجه به آموزشها و نیز اساتید مجرب ما میتوانید بر آنها مسلط شوید.

  

پیش نیازهای این دوره چیست؟

یادگیری نرم افزار راینو در درک بهتر این دوره آموزشی مفید است.


جایگاه دوره در جهان چگونه است؟

Grasshopper یکی از پلاگین های راینو است که درحال ایجاد انقلابی عظیم در مدلسازی الگوریتمیک است. وقتی طراحان صنعتی شروع به کار با نرم افزار راینو کردند، از توانایی های آن شگفت زده شدند و تبدیل به یکی از ابزارهای سه بعدی طراحی صنعتی، طراحی جواهرات، طراحی محصول و ... گردید. امروز راینو پا به عرصه معماری گذاشته و به همان اندازه برای معماران جذاب و خوشایند بوده است. راینو بواسطه توانایی بالا در ساخت احجام پیچیده و فرم های منحنی خیلی زود جای خود را درمعماری پوسته ای امروز نیز باز خواهد کرد و تبدیل به نرم افزاری حرفه ای برای آرشیتکت ها خواهد گردید.


این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره برای معماران و نیز طراحان صنعتی مفید خواهد بود.

مهارت هایی که پس از گذراندن این دوره کسب می کنم چیست؟

- آیا با نرم افزار Grasshopper آشنایی دارید؟
- آیا ایجاد فرم های پیچیده در نرم افزار های سه بعدی همانند راینو و 3D Max برای شما سخت است؟
- آیا با طراحی الگوریتمیک در برنامه راینو آشنا هستید؟
- و ....
در این دوره آموزشی شما می توانید بر موارد فوق تسلط یابید.

موقعیت های شغلی که با گذراندن این دوره می توانم کسب کنم چیست؟

شما پس از طی این دوره خواهید توانست به عنوان طراح در دفاتر معماری ، طراحی صنعتی ، شرکت های خودرو سازی و طراحی فضاهای جدید مشغول به کار شوید.

مزایای دوره های خانه عمران چیست؟

1. گواهینامه های معتبر آموزشی
2. برگزاری Work Shop های دوره ای
3. برگزاری دوره های Post Course جهت آموزش امکانات جدید نرم افزاری و رفع اشکال
4. معرفی دانش آموختگان جویای کار در سایت جامع کاریابی CJobs.ir
5. آشنایی با سایر مهندسان فعال در صنعت ساختمان با حضور در کلاس های آموزشی
6. استفاده از انوع تخفیفات همانند تخفیفات دانشجویی، ثبت نام گروهی، عضویت، ثبت نام اینترنتی و ...
7. پذیرایی رایگان
8. استفاده از خدمات رفاهی پیش بینی شده برای اعضا
9. هدف آموزش در خانه عمران تصحیح و تقویت انگیزش ، ارتقاء مهارت، افزایش توان و تحول نگرش است. تاکید بر این عناصر ماهیت چنین اموزشی را ترسیم می کند. فراتر رفتن از آموزش های مستقیم و تاکید بر آموزش حین عمل و آموزش های اجتماعی، ارتباط را بین صنعت و نهاد علم به میان می اورد.

پاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل