دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > معماری > اطلاعات تخصصی معماری   چاپ        ارسال به دوست

۸ ایده طراحی دیوار در دکوراسیون داخلی منزل


 

تزئین دیوار ها همواره یکی از علاقه مندی ها و دغدغه های اصلی خانم های خانه دار بوده و هست. و همین علاقه ی وافر خانم های خانه دار به تزئین دیوار ها بوده است که باعث به وجود آمدن انواع مختلف دیوار پوش ها شده است.
 


رنگ زدن دیوار های داخلی به روش های نوین

برای تغییر چهرهی دیوارهای خانه تان می توانید از رنگ ها بهره ببرید. اما نه یک دست رنگ زدن دیوارها. برای این کار می توانید از دو رنگ بهره بگیرید رنگ اول که کل دیوار را می پوشاند و هماهنگ با رنگ دکوراسیون منزل شما است و رنگ دوم که رنگ مکمل است و شما با استفاده از آن می توانید خلاقیت خود را روی دیوار پیاده کنید. می توانید یک طرح زیبا را روی دیوار کشیده و با استفاده از رنگ دوم آن را رنگ کنید یا این که می توانید از عکس بالا ایده گرفته و آن را روی دیوار غذاخوری خود ایجاد کنید و در حین خوردن غذا از دیدن اثر هنری تان لذت ببرید.
 


عکس هایی به یادگار بر روی دیوار

مسلما همه ما عکس هایی از لحظات شیرین زندگیمان داریم که دیدن آن ها برایمان لذت بخش است و دوست داریم مدام جلوی چشم مان باشد، این عکس ها می توانند تبدیل به طرح هایی برای زندگی، بر سینه دیوار شوند پس چه خوب است برای تزئین دیوارهای خانه از این عکس ها بهره بگیریم. می شود با خود این عکس ها یک قاب عکس زیبا و بزرگ درست کرد، به این صورت که برای عکس ها چیدمانی زیبا در نظر بگیرید که در نهایت با چیدن عکس ها در کنار هم به یک شکل و طرح زیبا دست پیدا کنید. عکس بالا می تواند ایده ی خوبی برای خانم های خانه دار باشد.
 


فرش هایی بر سینه ی دیوار

گاهی فرش ها آن قدر زیبا و بی نظیر هستند که نمی توان آن ها روی زمین انداخت. باید آن ها هم چون یک تابلوی نفیس و گرانبها بر سینه ی دیوار آویخت و از دیدن طرح و نقش های آن غرق در لذت شد. ایده ی آویختن فرش ها روی دیوار برای اتاق های کوچک خیلی کاربردی نیست ولی برای اتاق هایی که بزرگ هستند می توانید از فرش های گرانبها تان برای تغییر چهره دیوارهای تان استفاده کنید. شاید این ایده در مرحله اول کمی عجیب و غیر عادی به نظر برسد اما نتیجه آن نیز به همین اندازه شما شگفت زده خواهد کرد.
 


یادگارهای ماندگار بر روی دیوار


آیا شما هم جزو کسانی هستید که کلکسیون های مخصوص به خود را دارید؟ پس چرا از دیوارهای خانه تان به عنوان نمایشگاهی برای این کلسیون های زیبا استفاده نمی کنید؟ شما می توانید به سادگی دیوارهای خانه را دگرگون کنید! می توانید کلکسیون های شخصی خود را بر روی دیوار ها نصب کرده و با یک تیر دو نشان را بزنید. هم از دیدن کلکسیون های زیبای تان لذت ببرید و هم دیوارهای زیبا داشته باشید.
 


خانه ای سبز و زنده با دیوارهایی سبز و زنده


هیچ کس نمی تواند منکر نقش حیاتی گیاهان در زندگی امروز شود. وجود گیاهان در داخل خانه می تواند نشاط و شادابی خاصی را به فضا ببخشد و سرزندگی را به فضا تزریق کند. اما در خانه های کوچک امروزی نمی توان مانند خانه های قدیمی از تعداد زیادی گلدان استفاده کرد. اما می توان با استفاده از دیوارهای سبز این نشاط و سرزندگی را به خانه های امروزی نیز آورد. حتی می توانید روی یکی از دیوا های خانه گلدان هایی را نصب کنید و سیستم آب رسانی ان ها را نیز خود کنترل کنید. با این کار شما دیوار هایی را دارید که به زندگی تان نفس می بخشند.


تابلو هایی زیبا ، دیوارهایی جذاب

برای ایجاد جذابیت در دیوارهای اتاق نشیمن تان می توانید از تابلو های زیبایی که از گالری های هنری تهیه کرده اید رجوع کنید. اصلا مهم نیست که این تابلو ها یک اندازه نیستند و یا این که از لحاظ رنگی اصلا با هم هماهنگ نیستند. این هنر شما است که با یک چیدمان درست ، تمامی این تابلو های زیبا را به سان یک اثر هنری دوست داشتنی و دیوارپوشی خلاقانه به نمایش بگذارید.


نورپردازی دیوارهای داخلی

نورپردازی هم می تواند به سادگی چهره دیوارهای شما را عوض کرده و به آن ها حال و هوایی تازه ببخشند.


کاشی هایی با چیدمان پس و پیش برای دیوار هایی زیبا

از کاشی ها نیز می توانید برای تزئین دیوارهای خانه خود استفاده کنید. این کاشی ها می توانند رنگ هایی جذاب و متفاوت تر از رنگ دکوراسیون منزلتان داشته باشند. همچنین چیدمان پس و پیش این کاشی ها می تواند بر جذابیت هرچه بیشتر ان ها تاثیر گذار بوده و در نهایت به جذابیت کل اتاق شما بیانجامد.
دوره جـامع معمــاری داخلـی

با متد جدید و 100 درصد کاربردی

( به همراه آموزش نرم افزارهای Rhino و V-Ray)


١٢:٥٢ - شنبه ٢٠ تير ١٣٩٤    /    شماره : ١٧٢٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٧٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل