دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > اخبار > هوشمندسازی خانه با گوی هوشمند   چاپ        ارسال به دوست

هوشمندسازی خانه با گوی هوشمند

 

محققان سیستم هوشمندی را طراحی کرده‌اند که بدون نیاز به کنترل دائم توسط برنامه‌های نرم افزاری، امکان نظارت بر عملکرد دستگاه‌های هوشمند منزل را فراهم می‌کند.

در سال 2011 میلادی محققان شرکت تازه تأسیس «Ninja Blocks» دستگاهی را به همین نام اختراع کردند که با کمک مجموعه‌ای از حسگرهای هوشمند، در نقش مغز عمل کرده و هر خانه‌ای را به خانه هوشمند تبدیل می‌کند.

با کمک حسگرهای حرکت و دما در کنار زیر ساخت منبع باز،‌ دستگاه هوشمند Ninja Blocks به تلفن همراه هوشمند کاربر متصل شده و امکان کنترل از راه دور برخی از عملکرهای منزل را فراهم می‌کند. اما برای تبدیل یک منزل به خانه هوشمند واقعی، محققان بدنبال توسعه زیر ساختی بودند که نیازی به کنترل کامل توسط برنامه نرم افزاری نداشت.

این عملکرد با طراحی سیستم هوشمند Ninja Sphere فراهم شد؛ این دستگاه در تعامل با دستگاه های Ninja Blocks در هر اتاق خانه و سیگنالهای دریافتی از دستگاه‌های هوشمند خانه، گزارش دقیقی از وضعیت هر قسمت از آنرا بطور لحظه‌ای برای تلفن همراه هوشمند کاربر ارسال می‌کند.

بطور مثال زمانی که پیام کوتاهی دریافت می‌شود، متنی بر روی تلویزیون نقش می‌بندد که فرستنده پیام و محل دقیق گوشی تلفن را اعلام می‌کند؛ اعلام روشن بودن برق در اتاق خالی از دیگر کارآیی‌های این سیستم هوشمند است. تمامی اطلاعات مورد نیاز کاربر بصورت لحظه‌ای بر روی تلفن همراه هوشمند قابل دریافت است.

کنترل عملکرد دستگاه‌های هوشمند متصل به سیستم Ninja Sphere با کمک گوی کنترل ژست «Spheramid» انجام می شود؛ برقراری ارتباط توسط این گوی از طریق بلوتوث، وای‌فای یا زیگ‌بی (Zigbee)‌ انجام می‌شود، اما امکان اتصال از طریق پورت یواس‌بی نیز وجود دارد. کیت کامل سیستم هوشمند Ninja Sphere برای آپارتمان با قیمت 249 دلار و کیت مخصوص خانه های بزرگ به قیمت 449 دلار عرضه می‌شود.


٠٩:٥٣ - سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٢    /    شماره : ١١٣٢٥    /    تعداد نمایش : ١٣٥٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجسمینار نرم افزار معماری
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

دوره اتوکد