دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > اخبار > طراحی استادیوم فوتبال بوردو فرانسه    چاپ        ارسال به دوست

طراحی استادیوم فوتبال بوردو فرانسه


 

 

معمار: Herzog & Meuren
موقعیت بوردو، فرانسه
متراژ بنا: 77090 متر مربع
سال اجرای پروژه: 2015

 

استادیوم ورزشی بوردو فرانسه در اولین بازی که هفته گذشته در آن صورت گرفته، به طور رسمی افتتاح شد. این ورزشگاه توسط Herzog & meuran در کنار گروه طراح سازه Vinci & Fayat طراحی و اجرا شده است. این ورزشگاه با 42000 صندلی گنجایش، در شهر بوردو فرانسه ساخته شده و یکی از ورزشگاه های میزبان مسابقات یورو 2016 فرانسه می باشد. این استادیوم تازه ساز با دهانه های باز و گسترده ساخته شده که روشن و پرنور به نظر می رسد. خطوط و المان های ظریف و روشنی در طراحی این ورزشگاه به کار رفته است.خلوص و وضوح هندسی این طرح، الگوی زیبا و به یادماندنی را به نمایش گذاشته است.
 


 

پله های ورودی و نمای اصلی این استادیوم توسط ستون های باریک و بلند فلزی تزئین شده ک تا حدودی ورود و خروج عموم را محو می کند تا صلابت نمای اصلی حتی در شلوغی حفظ شود. این کانسپت از جنبه های زیبایی شناسانه و بصری پروژه به حساب می آید. پله ها و ستون ها به صورت کاملاً باز و قابل دسترس به نظر می آیند. این فضای تلفیقی، ریتم و نظم  بصری بنا را افزایش داده تا سازه بنا فقط به عنوان یک عنصر باربر مورد استفاده قرار نگیرد. بلکه سازه نقش تزئینی و نماسازی را به صورت منظم بر عهده داشته است. 
 


 

حجم روشن و گسترده ورزشگاه باعث شده چشم انداز فوق العاده بین داخل به خارج ورزشگاه و بالعکس ایجاد شود. شفافیت پروژه با عث می شود تا انرژی و فعالیت موجود در این پروژه به شهر بوردو منتقل شده و تأثیر روحی زیادی بر روی ساکنین منطقه می گذارد. عرصه های داخلی شامل دو سکوی بزرگ است که به 4 بخش تقسیم شده است. هر 4 طرف ورزشگاه مسقف است و شکل زیبایی از حجم مستطیل را به نمایش گذاشته است. ستون های باریک و زیاد باعث شده تا ساختار فضا کیفیتی متراکم، اما سبک را به نمایش بگذارد. 
 

١٢:٢٢ - يکشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١٧٤٦٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٢٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجسمینار نرم افزار معماری
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

دوره اتوکد