دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > اخبار > طراحی متفاوت دفاتر اداری شركت باير پارسيان در تهران   چاپ        ارسال به دوست

طراحی متفاوت دفاتر اداری شركت باير پارسيان در تهران

برخی اوقات دفاتر شرکت های شناخته شده و جا افتاده تصمیم به جابجای و یا تغییر طراحی داخلی فضاهای اداری خود می گیرند. طراحی داخلی اداری و تاثیر آن بر روانشناسی کار موجب می شود که مدیران راغب به انجام تغییراتی در دکوراسیون داخلی دفتر کار خود باشند و با توجه به نوع فعالیت دفتر برای راحتی و آسایش کارکنان تدابیری بیاندیشند.
 


مشخصات پروژه دفاتر اداری شركت باير پارسيان تهران

طراح: حبيبه مجد آبادى
مدير پروژه: كامران افشار نادرى
کارفرما: شرکت بایر پارسیان
پيمانكار: شركت همپايه
تاسيسات: داريوش چگينى، برزین غفارى،امین عرب
سایر همكاران طراحی و نظارت: نگار نظر،امیر حسین رفعتی، نويد حياتى، محمد مهذب
ناظر از طرف كارفرما: خمسوى
 


تاریخچه پروژه دفاتر اداری شركت باير پارسيان

پروژه دفاتر جدید شرکت بایر پارسیان در ایران ابتدا به صورت یک پروژه مطالعاتی در اسفند ماه سال ١٣٨٩ آغاز شد. موضوع مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی انتقال دفاتر بایر به محل جدید با بررسی مسائل ايمنى، موقعت شهرى، كاربرى و ارزش تجارى بود. در ادامه به منظور مكان يابى دفاتر جديد، ساختمان های واجد شرایط مورد ارزیابی فنى قرار گرفتند.
 


در تابستان سال ٩٣ ساختمان ادارى مادايران واقع در خيابان آفتاب با توجه به دارا بودن استانداردهای مورد نیاز شرکت بایر برای استقرار دفاتر جديد انتخاب شده و فعاليت طراحى بر روى پروژه جديد، با نگاهى مجدد به نياز هاى كاربردى شركت باير، آغاز شد.
 


ایده طراحی داخلی دفاتر اداری شركت باير پارسيان تهران
 


دفاتر جدید شرکت بایر پارسیان در فضایی به مساحت ۱۲۵۰ متر مربع در یکی از طبقات ساختمان اداری مادیران سازماندهی و طراحی شده است. ارتباطات عمودی ساختمان مادیران در یک هسته مرکزی قرار دارد که یک حلقه فضای باز اداری آن را احاطه کرده است. چهار ورودی در چهار کنج، هسته مرکزی را به حلقه فضاهای اداری متصل می کنند.
 


در طرح جدید جداره بیرونی این حلقه که از تمامی وجوه نورگیری طبیعی دارد به اتاقهای اداری، فضای باز اداری، فضای صرف قهوه و فضای انتظار میهمانان اختصاص یافته و جداره داخلی که نور غیر مستقیم دارد مختص فضاهای خدماتی، اتاقهای فکس و کپی و چهار سالن کنفرانس است.
 


یکی از نکاتی که در وضع قبلی فضا مورد توجه طراح قرار گرفت تشابه فضایی هر چهار بال ساختمان بود. این چهار بال با ابعاد و رنگ یکسان و به ویژه با وجود راهروهای طویل و مشابه باعث یکنواختی وملال آور بودن محیط کار و مهم تر از آن موجب سردرگمی کاربر و اشتباه در جهت یابی می شدند. از این رو جبران یکنواختی فضا و حل مساله سردرگمی یکی از اهداف طراحی قرار گرفت و از آنجا که شرکت بایر پارسیان متشکل از پنج بخش و حوزه کاری متفاوت است، بخش ها متمایز و قابل شناسایی شدند و در عین تنوع فضایی هویت مستقلی به آنها داده شد. طراحی داخلی اداری و فضای کار رنگی کمکی به جسم و ذهن است.
 


به طور کلی شفافيت فضای اداری، مسير يابى با استفاده از زیبایی گرافیک محیطی در طراحی داخلی، ارزش گذارى فضا ها با استفاده از رنگ هاى سازمانى شركت باير، تفكيك فضایی بخش هاى مختلف از طریق تغییر رنگ كف و ايجاد هماهنگى سبك شناسى، از نکات بارز طراحى اين پروژه است.
 


با توجه به پیچیدگی روابط اداری و دسته بندی های خاص و حریم های شخصی پرسنل، به موضوع روابط عملکردی در این پروژه با حساسیت بالایی پرداخته شد. در طول مسير طراحى و اجرا نظام توزيع كاربرى ها به درخواست كارفرما از حالت فضاى باز و پيوسته ادارى، به ترکیب فضای باز و اتاق های اداری تغيير كرد.
 


اقدامات اجرای انجام شده در اين پروژه كه در مدت كوتاهى به نتيجه رسيد شامل اصلاح تأسيسات مكانيكى طبقه، طراحی نور پردازى و تاسیسات برقی جديد، طراحی و تعويض كامل سقف كاذب ها، پارتيشن بندی، تغییر پوشش كف و مبلمان كامل دفاتر جديد است.دوره جـامع معمــاری داخلـی

با متد جدید و 100 درصد کاربردی

( به همراه آموزش نرم افزارهای Rhino و V-Ray)
 


١١:٠٤ - شنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١٧٥١١    /    تعداد نمایش : ١٩٣٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجسمینار نرم افزار معماری
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

دوره اتوکد