دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > اخبار > آپارتمان سپید، ویلایی سه واحدی در لواسان   چاپ        ارسال به دوست

آپارتمان سپید، ویلایی سه واحدی در لواسان

داشتن آپارتمان در منطقه ای خوش آب و هوا همچون لواسان قطعا لذت بخش خواهد بود. آپارتمان سپید هنر طراحی شهاب میرزاییان و رامین قدس را در لواسان به نمایش گذاشته است. ساختمانی زیبا با ظاهری مدرن، که توانسته مشکلات و محدودیت های زمین غیر هندسی پروژه را به خوبی با تدابیر معمارانه خود پوشش دهد.
 


مشخصات پروژه آپارتمان سپید لواسان

معماران: شهاب میرزاییان، رامین قدس
سال طراحی: ۱۳۹۰
مکان: کمربندی لواسان -خ حوزه علمیه
کارفرما و مجری: سعید حسین زاده بنویدی، بابک شفیعی زاده
مشاور اجرایی: امیر مهدی مستوری
مساحت: ۷۰۰ متر مربع
زیر بنا: ۸۰۰ متر مربع
نوع کاربری: مسكوني
همکاران طرح: رامین قدس، محمد ابراهیم تاجیک، حسین زین آغاجی،کسری شفیعی زاده، امیر سیاوش قربانی، امید محمدی
طراحی سازه: یعقوب عابدپور
تاسیسات مکانیکی: آریس شاه میرزاییان
 


ایده های طراحی آپارتمان سپید در لواسان

خواسته کارفرما، احداث یک آپارتمان سه واحدی مجزا برای فروش بود. ایده اصلی ایجاد واحدهای همسایگی مجزا و مستقل در یک ساختار یکپارچه در پیوند با یکدیگر باشند. تراز واحدها با توجه به شیب زمین و نحوه دسترسی برای هر واحد مشخص شد. ورودی واحد همکف، از سمت گذر مجاور ملک و ورودی واحدهای طبقات بالاتر از بر اصلی مجاور میدان (که در آینده احداث خواهد شد) در نظر گرفته شد. ورودی طبقه اول به شکل چند پله به سمت بالا و ورودی طبقه دوم با یک شیب راه به سمت آسانسور شکل گرفت تا هر سه واحد دارای ورودی های مستقل باشند.
 


به علت غیر هندسی بودن زمین، جهت گیری و طراحی پلان بر اساس زوایای مختلف زمین و نیز دیدهای مختلف در شریان های اطراف، در قالب یک ساختار یکپارچه شکل گرفت. برای حل زوایای سایت در پلان، کلیت ساختمان به شکل دو مربع چرخیده در هم طراحی شد که در یک مربع فضاهای عمومی و در مربع دیگر فضاهای خصوصی قرار گرفت.
 


در زاویه ایجاد شده در داخل پلان، آشپزخانه به عنوان مفصل فضایی میان عمومی و خصوصی و در فضای خارجی ایجاد شده در این چرخش، تراس ها به عنوان مفصل میان دو مربع لحاظ شده اند. پله ارتباطی با یک ساختار مجزا در گوشه ساختمان قرار گرفت. قرارگیری این پله به عنوان بخش مهمی از فرم معماری در لبه گرد شمالی سایت به گونه ای پیش بینی شده است که سبب ایجاد حریم برای ملک همسایه نیز باشد. چرخش واحدهای مسکونی و پله بر اساس گردی لبه زمین سبب ایجاد یک شکاف حجمی شده است که تراس های عمیق دو واحد فوقانی در آن قرارگرفته است.
 


نهایتا پوسته پوشاننده پله در ارتباط با ورودی، سقف و دیوار محوطه به عنوان یک کلیت انسجام بخش به فرم معماری در نظر گرفته شده است. با توجه به ساختمان میدان در آینده در این سمت ساختمان و چرخش خودرو و ناظران پیاده، وجود این پوسته سبب ایجاد دیدهای متنوع می شود.


١٠:١١ - چهارشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١٧٥٤٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٥٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجسمینار نرم افزار معماری
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

دوره اتوکد