دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > اخبار > طرح چشم انداز 20 ساله توسعه گردشگری در ابوظبی   چاپ        ارسال به دوست

طرح چشم انداز 20 ساله توسعه گردشگری در ابوظبی

 ابوظبی در راستای تلاش‎های گسترده برای اثبات موقعیت خود در نقشه گردشگری جهان تا سال 2030 ،ضمن تمرکز بر جذب مهم‎ترین بازارهای توریسم جهان، سرمایه گذاری‎های عظیم خود را در توسعه زیرساخت‎های گردشگری بین‎المللی، گسترش می‌دهد.
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ ابوظبی در راستای تلاش‎های گسترده برای اثبات موقعیت خود در نقشه گردشگری جهان با طرح چشم انداز توسعه توریسم تا 2030،سرمایه گذاری‎های عظیم خود را در توسعه زیرساخت‎های فرودگاهی و اتصال به به خطوط هوایی بین‎المللی و نیز افزایش ظرفیت هتل‌ها گسترش داده است.

به گزارش تایمز عمان، مقامات گردشگری ابوظبی درهمکاری با کارشناسان جهانی در صنعت توریسم و در الگو برداری از دبی، چشم انداز 20 ساله توسعه گردشگری پایدار را طراحی کرده‎اند که طبق آن تا سال 2030 ابوظبی به عنوان مقصدی جذاب از نظر گردشگری و زیست محیطی مبدل شود.

طبق همین گزارش "سلطان موتاوا الزهری" مدیر گردشگری اکوسیستم و دفترفرهنگ و گردشگری ابوظبی با اعلام این مطلب افزود که پایتخت امارات متحده عربی جذب بیش از 2.5 میلیون گردشگر را برای سال 2013 هدف قرار داده است .طبق همین گزارش، ابوظبی در سال 2012 بیش از 2.3 ملیون گردشگر و در سال پیش از آن 2.1 میلیون گردشگری جذب کرده بود.

وی یادآور شد که بازارهای کلیدی برای ابوظبی،کشورهای امریکا، استرالیا ، ایتالیا، فرانسه ، عربستان سعودی ، هند ، چین و روسیه است و هم اکنون نیز در بیشتر بازارهای بین‎المللی جهان دارای دفتر نمایندگی و نمایشگاه‎های بین راهی مختلف است.

توسعه تسهیلات و زیرساخت‎های موجود همانند توسعه پایانه‎ها در فرودگاه بین‎المللی ابوظبی از جمله این برنامه‎هاست که قرار است تا سال 2017 بیش از دو برابر گنجایش کنونی مسافر جابجا کند. درعین حال دولت تا کنون حمایت‌های همه جانبه‎ای را از اقدامات صورت گرفته برای توسعه صنعت گردشگری در ابوظبی داشته است.

ابوظبی همچنین برتوسعه برج‎های مسکونی و تجاری تازه نیز تمرکز کرده است که با هدف پاسخگویی به نیازهای فزاینده تجاری ومسکونی احداث شده‎اند. توسعه هتل‎ها و اقامتگاه‎ها نیز بخشی دیگر از این طرح توسعه 20 ساله است.

فعالان کسب و کارو تجارت ابوظبی هم اکنون با هدف توسعه امکانات دسترسی آسان و ارتباط متقابل با مقاصد گردشگری بین‎المللی، دربخش توسعه فرودگاه" اتحاد" و نیز توسعه بخش‎های مختلف و جذاب بازار گردشگری سرمایه گذاری کرده‎اند.

مقامات گردشگری ابوظبی روند توسعه این صنعت را که از 9 سال پیش آغاز شده، رضایت بخش توصیف می‎کنند و معتقدند بسیاری از اهداف تعیین شده در آغاز این تلاش‎ها هم اکنون محقق شده است.
 


١٠:٠٨ - دوشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٢    /    شماره : ٥٧٤٧    /    تعداد نمایش : ٥٨٠


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجسمینار نرم افزار معماری
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

دوره اتوکد