آسمانخراشی که باد را گیج می‌کند!

دسته بندی :پروژه های معماری جهان ۷ دی ۱۴۰۰ آرشیتکت 608


کمپانی «معماری آدرین اسمیت و گوردون گیل»، از طرح‌های خود برای ساخت «برج سلطنتی» رونمایی کرده‌ که مرتفع‌ترین ساختمان بمبئی و یکی از بلندترین آسمانخراش‌های دنیا خواهد بود.
شکل منحنی‌گونه این آسمانخراش مسکونی که دارای ۱۱۶ طبقه و ارتفاع ۴۰۰ متر خواهد بود، برای “سردرگم‌کردن باد” طراحی شده است. این طرح دارای مساحت ۷۶ هزار و ۷۲۲ متر مربع، فضای لازم برای ۱۳۲ آپارتمان را در اختیار خواهد گذاشت که مساحت هر کدام از آن‌ها از ۱۹۵ تا یک هزار و ۱۱۵ متر مربع گزارش شده است.

هر یک از این آپارتمان‌ها به طور کلی دو طبقه را اشغال خواهند کرد و نماهای بهترین واحدها رو به دریای عربی خواهد بود. وانایی این برج برای مقابله با باد، از طریق باغچه‌های آسمانی صورت می‌گیرد که بادهای احاطه کننده را نم‌دار خواهد کرد.
از ویژگی‌های دوستدار محیط زیست این ساختمان می‌توان به برداشت آب باران، بازیافت آب خاکستری و پوشش خارجی برای محدودکردن دریافت گرمای خورشیدی اشاره کرد.
آشپزخانه‌ها و حمام‌های این آسمانخراش می‌توانند توسط یک کارخانه محلی پیش‌ساخت شوند. مپانی معماری همچنین مسئول طراحی «برج پادشاهی» در عربستان سعودی و «مرکز ووهان گرینلند» است. طرح برج پادشاهی مراحل آمادگی را پشت سر می‌گذارد، در حالی که مرکز گرینلند در حال ساخت است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۱۷ به پایان برسد.

برج سلطنتی

برج سلطنتی

برج سلطنتی

برج سلطنتی

برج سلطنتی

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: