اهمیت نور در فضای داخلی: طرح لوستر به سبک مینیمال و کیهانی


نور و تعبیه آن در فضای داخلی شاید از مهم ترین تکنیک هایی به شمار می رود که در بهینه سازی یک فضای داخلی صورت می گیرد. استفاده از فرم و متریال مناسب، به همراه طیف رنگ، درخشش، انعکاس و همچنین فرم و شکل پخش نور تأثیر شدیدی در بهبود عملکرد فضا می باشد. در این مقاله، دو لوستر با نگرش و طراحی منحصر به فرد را معرفی نموده، تا درک کاملی از تأثیرگذاری فرم ها و طیف های نور در فضا داته باشیم. همچنین شگل یک لوستر به خاطر ظاهر بصری و همخوانی با یک فضا خاص، دارای اهمیت زیادی است.

طرح لوستر AVIA
طرح این لوستر سیال و پویا، یک ترکیب جذاب و معمارانه برای استفاده روز به روز در محیط کار و یا آتلیه می باشد. این قالب از یک حجم بزرگ تشکیل شده و به صورت یکپارچه نور را در محیط پخش می کند. این طرح از ۵۰ لایه پلی کربنات تشکیل شده که بسیار هنرمندانه از کاربری لوستر به یک مجسمه نورانی تغییر هویت می دهد. لامپ هایی که برای این لوستر در نظر گرفته شده در ۴ اندازه مختلف می باشد. دو سایز کوچک که مناسب و ایده آل برای منازل می باشد.دو سایز بزرگ هم که مناسب محل کار و اتاق های جلسات می باشد. ظرافت و زیبایی این طرح به نحوی است که می توان در هر محیطی از آن استفاده نمود. فرم کیهانی و الگوی پیچشی این طرح، جلوه ای زیبا و سایه ای منحصربه فرد را در فضا خلق می کند.


طرح لوستر حلقه طلایی (Golden Ring)
طرح این لوستر مینیمال از دو حلقه ساده ادغام شده، که به صورت متقاطع و با زاویه ۱۰ درجه عمود بر هم منطبق شده اند. طراح با چرخش و پیچش دو حلقه ساده، یک لوستر زیبا و فوق العاده را طراحی کرده است. متریال این آبجکت از مجموعه ای از آلومینیوم سفید و طلایی رنگ تشکیل شده است که در انعکاس چراغ های LED تعبیه شده در داخل این حلقه ها تأثیرگذار می باشد. این حلقه ها می تواند به صورت دو حلقه جدا از هم (تک) و یا می تواند به صورت یک طرح یکپارچه طبق تصاویر اجرا شود. چنین طرحی می تواند در فضاهایی مانند: دفاتر کار، منازل، هتل ها، و فضاهای عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: