تزئین و استفاده کاربردی ستون در طراحی داخلی

بازسازی اجزای فضای داخلی: در طراحی ساختمان ها با توجه به محاسبات سازه ای گاهی استفاده از ستون در فضای داخلی و خارج از دیوار، اجتناب ناپذیر است. در چنین موقعیتی ستون ها در میان فضای نشیمن خانه به شدت خودنمایی خواهند کرد. بنابراین باید فکری به حال آنها کرد تا ظاهری زیباتر و خوشایند تر به خود بگیرند. در برخی از اوقات حتی امکان این وجود دارد که بتوان از آنها به عنوان عنصری کاربردی در طراحی دکوراسیون منزل استفاده کرد.

پوشش چوب برای ستون ها در نشیمن خانه

چوب به عنوان یک عنصر طبیعی همیشه در دکوراسیون منزل حس آرامش را به وجود می آورد. شما می توانید از آن با طرح، رنگ و بافت های متفاوت در طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید.

پوشش سنگ برای ستون در فضای داخلی

سنگ های تیشه ای نیز حس حال طبیعی و آرامش بخش خود را به خانه می آورند. ظاهر دست نخورده و طبیعی آنها فضای خانه شما را زیبا می کند.

ایده های اقتصادی و طبیعت دوست در خانه می تواند با کمترین هزینه منزل شما را متحول کند.

اگر به سنگ علاقه دارید ولی ترجیح می دهید سطوح داخلی خانه شما یکدست و صاف باشند، بهترین گزینه برای شما سنگ های صیقلی است که می توانید آنها را در طرح و رنگ های متفاوت و زیبا در بازار بیابید. چیدانه در گذشته شما را با نحوه انتخاب و انواع سنگ ها آشنا کرده است.

سنگ های بادبر نوعی پوشش مصنوعی هستند که ظاهر سنگ های طبیعی را دارند. تفاوت در نحوه نصب پنل های سنگ بادبر با سنگ های طبیعی باعث می شود که گاهی در طراحی داخلی ترجیح داده شوند.

ترکیب سنگ و چوب برای پوشش ستون ها در خانه

دو عنصر سنگ و چوب را در کنار هم به کار بگیرید. نیازی نیست که فکر کنید لازم است از میان آنها یکی را انتخاب کنید. شما می توانید با یک طراح داخلی صحبت کرده و بهترین نوع همنشینی این مواد و مصالح را با توجه به فضای نشیمن خانه خود انتخاب کنید.

رنگ کردن ستون ها در دکوراسیون منزل

رنگ غالب در خانه شما کدام است، و یا ترکیب رنگ نشیمن شما از چه رنگ هایی تشکیل شده است؟ به دقت به فضای خانه نگاه کنید و بهترین رنگ را برای رنگ آمیزی ستون خانه بیابید. این کار قطعا تغییری چشمگیر در خانه شما خواهد بود.

نمونه های به کارگیری آجر را در فضاهای معاصر ایران ببینید: خانه آجربافت در خیابان جیحون تهران
طبیعت و زیبایی ایرانی در خانه حقیقی

علاوه بر این که پوشش مناسب را برای ستون موجود در نشیمن تان را انتخاب می کنید می توانید آن را به یک عنصر کاربردی در خانه تبدیل کنید. به وسیله ستون ها مکانی را برای نگهداری از لوازم دکوری خود فراهم کنید.

ایجاد فضایی برای نگهداری وسایل دکوری به کمک ستون ها

فضای خالی بین ستون و دیوار و یا دو ستون نزدیک به هم را به وسیله شلف ها و قفسه ها تبدیل به مکانی برای نگهداری از وسایل دکوری و کتاب ها بکنید. این کار می تواند به طبقه بندی و نظم دهی خانه شما کمک بسیاری بکند.

استفاده از ستون ها به عنوان میز

ستون ها تکیه گاه خوبی برای طراحی میز ها در کنار خود هستند. دو ستون نزدیک به هم و یا ستونی نزدیک به دیوار مکان خوبی برای داشتن میز غذاخوری و یا حتی میز تحریر در دکوراسیون منزل شما هستند.


میز غذاخوری پر کاربرد در خانه های کوچک!

ستون های تک می توانند نقش میز کنار مبل را برای شما ایفا کنند و در حاشیه خود از وسایل شما نگهداری کنند.

طراحی فضای نشیمن اطراف ستون

با یک طراحی مناسب می توانید از ستون ها به عنوان پشتی صندلی یا مبل استفاده کنید. نشیمن های ساده و راحت را اطراف ستون قرار دهید و از فضای کوچک خانه خود بیشترین بهره را ببرید.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: