تکمیل بزرگترین سازه گنبدی جهان

دسته بندی :معرفی بناهای عظیم ۲۱ آذر ۱۴۰۰ آرشیتکت 1643


پروژه بزرگ‌ترین سازه گنبدی جهان در سنگاپور به اتمام رسید.

بنای Sports Hub سنگاپور مجموعه ورزشی جدیدی است که شامل استادیوم ملی 55 هزار نفره جدید بوده و این استادیوم بزرگ‌ترین سازه گنبدی دنیا لقب گرفته است.

این مجموعه ورزشی در زمینی به مساحت 35 هکتار قرار دارد و توسط شرکت DP Architects ساخته شده است. بخش مرکزی این سازه استادیوم ملی است که بنایی گنبدی به قطر 312 است. این استادیوم دارای سقفی بزرگ و ناحیه درونی انعطاف‌پذیری است که بنا بر انتخاب، می‌تواند میزبان فوتبال، راگبی یا کریکت باشد و تغییردادن فضای آن 48 ساعت زمان می‌برد.

دیگر فضاهای ورزشی موجود در درون Sports Hub شامل یک مرکز شنا است که 6000 تماشاگر را در خود جای می‌دهد و آرنای داخلی چندمنظوره آن نیز گنجایش 3000 نفر را دارد. همچنین یک پارک آبی و تجهیزات صخره‌نوردی نیز موجودند.

افزون بر این، یک موزه، کتابخانه و مرکز بازدید فضای دفتری به مساحت 18 هزار متر مکعب، یک مرکز آبی برای کانوسواری و فعالیت‌های مرتبط وجود دارند و نواحی کوچک‌تر شامل پارک اسکیت، مسیرهای پیاده‌روی حرفه‌ای و دوچرخه‌سواری و همچنین یک زمین والیبال ساحلی است.

شرکت انرژی تجدیدپذیر Phoenix Solar مسئول نصب یک آرایه بزرگ خورشیدی بود که مساحت آن 7000 متر مکعب عنوان شده و تمامی انرژی لازم برای سیستم‌های خنک‌کنندگی استادیوم را تامین می‌کند. مسئولان بر این باورند در مقایسه با استادیومی که با برق خنک می‌شود، این آرایه منجر به کاهش 60 درصدی مصرف انرژی می‌شود.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: