خانه‌ای الهام‌بخش با پله‌های شگفت‌انگیز

دسته بندی :معماری داخلی ۱۴ آذر ۱۴۰۰ آرشیتکت 1512

در این مطلب، خانه ای را انتخاب کرده ایم که ویژگی بارز آن پله های منحصر به فرد آن است اما ترکیبات دیگر و انتخاب هوشمندانه وسایل نیز در این زیبایی بی تاثیر نبوده اند.

طرح های پلکانی می توانند به طراحی داخلی خانه نمای بسیار زیبایی ببخشند. این طرح فقط به خود پلکان محدود نیست و می توانید از کانسپت آن در بخش های دیگر خانه نیز بهره بگیرد. در این مطلب، خانه ای را انتخاب کرده ایم که ویژگی بارز آن پله های منحصر به فرد آن است اما ترکیبات دیگر و انتخاب هوشمندانه وسایل نیز در این زیبایی بی تاثیر نبوده اند. یک خانه الهام‌بخش که می توانید از عناصر آن برای طراحی خانه خود استفاده کنید.

1. پله های معلق، خطای دید یا خلاقیت هنرمند؟ با دیدن این پلکان چوبی فقط می توان طراح آن را تحسین کرد زیرا به طور بسیار زیبایی این پله ها را طراحی کرده است. نرده های توسی و شناور در هوا با رنگ توسی خود، جذابیت این پله های چوبی را دوچندان کرده اند. برش هایی که در قسمت زیر پله ها وجود دارد حس شناوری را منتقل می کند.


2. از این زاویه می توانید انحنای هنرمندانه این پله ها را بهتر لمس کنید. ترکیب مبلمان راحتی توسی‌رنگ با میز چوبی جلوی مبل، لوستری که با سیم های بلند و آویخته، در سراسر سقف پراکنده است، همه تبلوری از زیبایی هستند و موجب منحصربه فرد بودن این اتاق شده اند.


3. پله ها را از این زاویه می بینید؟ طراحی آنها عالی و شگفت آور است. از هر طرف یک نمای خاص و ویژه خود را دارند. اگر چه از این چشم‌انداز، مینیمال بودن دکوراسیون اتاق و شومینه باریکی که در زیر تلویزیون کار شده است، بسیار بیشتر از چوب قرمز کف و پله ها خودنمایی می کنند.


4. کمی از پله ها دور شویم؛ یک فضای باز با کمترین اما شیک ترین وسایل که ویژگی بارز این خانه را تشکیل داده است. حتی فضای غذاخوری خانه نیز بسیار مینیمال است و صندلی هایی که برای آن انتخاب شده اند، بدون پشتی و دور از هر گونه تزئین یا رنگی هستند.


5. در این بخش آشپزخانه، می توانید یک صبحانه خوری دونفره را مشاهده کنید که در واقع، ادامه کانتر روی کابینت ها است. سنگی که دیوارها را نیز پوشانده است، برای سطح این کانتر انتخاب شده است. البته تفاوت رنگ های آنها را نباید نادیده گرفت. فضای خالی زیر این میز، علاوه بر راحتی نشست و برخاست، به بازتر دیده شدن فضا کمک بسیاری می کند.


6. این تصویر یکی از اتاق خواب های این خانه‌ی الهام‌بخش است. انواع ترکیبات رنگ آبی را می توانید در این اتاق پیدا کنید. آبی کم‌رنگی که توسی نیز در خود دارد برای دیوار، آبی دریا برای قالی کف اتاق، رنگ آبیِ کاربنی برای کاناپه و سورمه ای برای پتوی روی روتختی که همه در کنار توسی و سفید که رنگ های غالب اتاق هستند، موجب زیبایی بیشتر فضا شده اند.


7. کتابخانه این اتاق را می توانید در نگاه اول تشخیص دهید. این کتابخانه به طرز هنرمندانه ای به صورت آکاردئونی طراحی شده است و از روبه رو که به آن نگاه می کنید، محتویات این برجستگی و فرورفتگی ها را نمی بینید. اما از گوشه که بنگرید، هویت واقعی کتابخانه خودنمایی می کند.


8. این دایره های فلزی و زیبا با طراحی منحنی خود، در واقع پنکه های سقفی هستند که بسیار زیبا و منحصربه فرد طراحی شده اند.


9. از این زاویه کتابخانه را به خوبی می بینید. تابلوی بزرگ سیاه و سفیدی که برای دیوار انتخاب شده است، به فضا زیبایی بیشتری بخشید. با اینکه غالب رنگ اتاق خنثی است، اما همان یک کاناپه بسیار جیغ یا گلدان گلی طبیعی در کنار تخت، یا حتی طراحی ویژه تختخواب موجب می شوند تا جذب زیبای این فضا بشوید.


10. اتاق خواب دیگر این خانه درست برعکس اتاق قبلی است. رنگ، حرف اول را در این اتاق می زند. زرد جان‌دار و آبی فیروزه‌ای در کنار بژ موجب شده اند اتاق بسیار شاداب و زنده دیده شود. البته، اشاره های کوچک به رنگ مشکی همچون پایه آباژور یا میز تلویزیون نیز در نمایش بیشتر این زیبایی بی تاثیر نیستند.


11. سیستم روشنایی اتاق که به طور ویژه ای در سرتاسر سقف پراکنده است، پنجره بزرگ که موجب تابش نور زیاد می شود، انتخاب رنگ روشنِ بژ برای دیوار، پرده و حتی کف اتاق از هوشمندی طراح آن خبر می دهند. یک اشاره کوچک به رنگ فیروزه ای که در این اتاق، روتختی است و رنگ زرد که بالش‌ها و کاناپه اتاق را تشکیل داده اند، موجب شده اند تا اتاق کاملا شاداب به نظر برسد.


12. تِم اصلی این اتاق، خنثی بودن است. رنگ ها همه به نوعی انتخاب شده اند که شفافیت زیاد نداشته باشند و با کمترین میزان جلب توجه، موجب زیبایی بشوند. روتختی با رنگ آبی تیره یا صندلی با رنگ بنفش نقطه های عطف این اتاق هستند.


13. کتابخانه ای که برای این اتاق در نظر گرفته شده است، ترکیبی از باکس های عمودی و افقی است که در شکل های مستطیل یا مربع به طور بی نظم در کنار هم چیده شده اند.


14. کتابخانه دیگری نیز در این سمت اتاق وجود دارد. این کتابخانه ترکیب معمولی دارد و در دل دیوار کار شده است.

x


امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: