طراحی خانه ی دلولالی

معماران: SPASM design architects
موقعیت: Deolali, Maharashtra 413716, هند

طراحی این خانه در مکانی انجام شده که برای انتخاب آن ۸ ماه زمان صرف شده است. مزرعه ­ای بی ­نهایت زیبا به همراه مناظری مواج، در کنار دریاچه ­ای بکر به همراه آسمانی با شکوه که با تپه­ هایی تماشایی احاطه شده است. در شهرهایی مانند بمبئی که زندگی در آن­ها بسیار دشوار و سرسام­ آور است، زندگی در ویلاهای حومه­ ی شهر بسیار مورد توجه است.

این پروژه اولین خانه ای است که در این مکان بنا می شود و ساختن آن در چنین سایت بکری، کاری است دلهره آور. بودجه ی لازم باید به گونه ای سخت گیرانه تنظیم شود تا بتواند تضمینی بر این باشد که خریدارانی که این شیوه ی زندگی را برگزیده اند می توانند زندگی مقرون به صرفه ای داشته باشند.

 

 

به دلیل دور بودن سایت، قطعات فولادی مورد نیاز برای ساخت بنا پیش از انتقال به محل ساخت، برش داده شدند. برای ایجاد چشم اندازهای زیبا، استفاده از سطوح صاف برای دیوارها به منظور ایجاد پنجره های وسیع توصیه شد. زندگی به دور از تکنولوژی شیوه ی مناسب زندگی در این محل می باشد زیرا ضعف در برق رسانی و فقدان امکانات نگهداری از مشکلات رایج منطقه است.قرار دادن ساختمان بر روی بستری از سنگ طبیعی با شیب ملایم، سیاستی برای اقتصادی شدن پی بنا بوده است.


با طراحی ورودی در مکانی مرتفع در مجاورت دریاچه باعث ارتقاء عملکرد ورودی شده است. برای جانمایی خانه در سایت از توپوگرافی منطقه کمک گرفته شده است به این صورت که به محض پایین آمدن از پله ­های ورودی، خانه دید و منظر را قاب می­ کند.


 

در این خانه استفاده از تهویه ­ی طبیعی، مصالح ارزشمند، نظاره­ی رنگ­های طبیعی مناظر، آسمان زیبا، سطح دریاچه و حرکت خورشید محیطی جادویی را خلق کرده است.

 

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: