طراحی داخلی ویلای SIAM، بکارگیری ویژه ی المان

ویلای Siam با تاثری فانتزی از فرهنگ تایلند و بودیسم توسط Eggarat Wongcharit در پوکت تایلند طراحی شده است. طراح ابن ویلا، درباره ی طرح خود این چنین می گوید :
“فرم های طبیعی، خطوط، رنگ ها و بافت هایی که هارمونی فضای داخلی را ایجاد کرده اند با الهام از چهار عناصر طبیعی بودیسم، زمین،آب، باد و آتش، شکل گرفته اند. امیدوارم که این هارمونی، تعادل را در زمان اقامت شما در این ویلا، برایتان به ارمغان بیاورد.
اسپای این ویلا، داخل یک زنگوله طلایی از آثار باستانی معابد تایلند قرارگرفته است و تعالیم بودایی که به زبان انگلیسی ترجمه شده اند، آن را احاطه کرده اند.
سقف هایی با پوشش بامبو، موزاییک های شیشه ای اتاق ها، سبدبافی ها و سایر المان های اتاق ها با خلاقیتی باورنکردنی و براساس تکنیک های استاندارد صنایع دستی تایلند، ساخته شده اند. تخت و کاناپه ها با الهام از فرهنگ تایلندی و طبیعت، به شکل پیله کرم ابریشم و گنبد معابد تایلند، با جزئیات بسیار از جنس بامبو ساخته شده اند و برخی از آن ها به شکل معلق قرار گرفته اند.
در سوییت ویلا از آب الهام گرفته شده است و طراحی آن کاملا تایلندی است با نمادگرایی بسیار. در تعالیم بودا، اشاره شده که هرآنچه برپایه آب هست، بالا می رود. برگ های نیلوفرآبی از جنس برنز، بر روی سقف و دیوارهای بالای تخت، به صورت وارونه پخش شده اند تا زمانی که افراد خوابیده اند، روحشان به سمت رویاهایشان ، بالا رود.
اتاق نشیمن ، با مجموعه ای از عکاسی ها، سرامیک ها و سایر آثار هنری از معروفترین هنرمندان تایلند، تزیین شده است و کاناپه برای افزایش راحتی، معلق طراحی شده است.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: