طراحی دکوراسیون داخلی اتاق توسط یایویی کاساما

طراحی دکوراسیون داخلی، اشکال و المان های مختلفی را در خود جای میدهد. اما طرح منحصربه فرد یایویی کاساما در نیویورک، نمونه ای متفاوت و جدید را به نمایش گذاشته است. دکوراسیون این خانه تماماً به رنگ سفید است و از نقطه های رنگی با الگویی هنری لهستانی در طراحی دکوراسیون این اتاق استفاده شده است. این نوع نقاشی بر اساس فرم رقص پولکای لهستانی به نام روح ابدی من تأثیر پذیرفته و به طور گسترده ای تمام سطح اتاق و تمام وسایل موجود را تحت تأثیر خود قرار داده است.

این المان در ابتدا در نمایشگاهی به نام عشق عطا کردن در شهر نیویورک به نمایش درآمده بود. استفاده از نقاط رنگی در سال ۲۰۰۲ در انواع سطوح اتاق به عنوان یک سنت نوپا در طراحی گالری و دکوراسیون مورد استفاده قرار گرفته بود. طرح موجود به گسترش بعد فضای معمارانه، و ایجاد فضای پر و خالی تأثیر می گذارد. به همین جهت تمام آبجکت های موجود در فضا با کلیت فضا به یک رنگ درآمده و از برچسب های رنگی برای ایجاد فضای بصری استفاده شده است. در مجموع فضا به عنوان تجمعی از نقاط رنگی در محیطی ساده و سپید درآمده که بیننده را به یاد یک مکان ابهام انگیز و غیر قابل تشخیص از رنگ می اندازد. این الگوهای نقطه چین، سرتاسر فضا را به یک موتیف (نگاره) تکرارشونده در آورده و شباهت زیادی با نظریه انسداد عمر انسان (نابودی) برقرار کرده است.

این کانسپت اولیه توانست بیش از هزاران بازدیدکننده در در نمایشگاه آثار کاساما جذب کند. شاید چنین الگویی برای طراحی دکوراسون داخلی مناسب نباشد و کمتر ممکن است از چنین اشکالی برای طراحی داخلی منازل خود استفاده کنید. اما شیوه ای جالب و جدید به عنوان یک نمونه و الگویی تازه به شمار می رود. نظر شما در مورد این طرح چیست؟
آیا از چنین الگویی برای طراحی منازل و دفاتر خود استفاده می کنید؟

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: