طراحی دکوراسیون داخلی خانه آجری فانوس

معمار: Fraher Architect
موقعیت بنا: لندن، انگلستان
متراژ بنا: ۲۸۹ متر مربع
سال اجرا: ۲۰۱۵

طراحی دکوراسیون پروژه خانه فانوس، یک پروژه شامل طراحی کامل یک آپارتمان شخصی در غرب لندن می باشد. کارفرمای پروژه خواستار تبدیل طرح داخلی ساختمان به یک سری عرصه های قوی تر بوده است. همچنین تغییر برخی پوسته های خارجی به دلیل نفوذ نور مناسب از شرق در برنامه های طراحی این پروژه بوده است. تمام کف و دیوارهای داخلی به خاطر تغییرات در کاربری نما و دکوراسیون داخلی حذف شده اند. این ساختمان از داخل بازسازی شده و به تمام فضاها گسترش پیدا کرده است. تمام اشیاء داخلی با هارمونی و نظم منظمی در کنار هم چیده شده اند. استفاده از متریال چوب و ترکیب آن با شیشه در راه پله ها، از اقدامات ساده و مناسب در طراحی داخلی این خانه می باشد.

یکی از ویژگی های خانه های آمریکایی، ارتباط مستقیم خانه بین فضاها و ارتباط فضایی مناسب است.فضاهای گسترده این خانه از جمله دهانه های داخلی باز آن،و دیاگرا غیر معمول آن نسبت به ارتباط فضایی و حیاط داخلی، به شدت با هم مرتبط شده اند. از ویژگی های تغییرات جدید در این خانه، خلق یک فضای مطالعه بر روی بام ساختمان می باشد. فرایند برنامه ریزی پیچیده این ساختمان به دو ماهیت حساس بستگی داشته که یکی از آنها ماه ها مذاکره بر ری محدودیت ارتفاع نورگیرها و نمای تأثیرگذار بر روی محل پروژه بوده است.(کسب شایستگی لازم بنا به کل طرح منطقه). نام فانوس هم به دلیل باز شدن بعضی از قسمت های پوسته خارجی، و نمایش دکوراسیون داخل به سمت بیرون بنا انتخاب شده است.

نمای آجری ساختمان با توجه به ماهیت موجود در کل منطقه ثابت مانده و فقط بازسازی و ترمیم بر روی آن اعمال شده است. تلفیق دیوارهای باریک شیشه ای در دل بنا، خصوصیت جدیدی به ساختمان بخشیده، بدون اینکه به حیثیت محلی و طراحی شهری منطقه خدشه ای وارد کند.یکی از استراتژی های مهم در سیستم های پایدار این ساختمان، استفاده از سیستم های MVHR (سیستم تهویه بازیابی حرارتی) بوده که با مسلح شدن به وسیله شیشه های دوجداره، عایق های حرارتی سبک، و افزایش میزان جذب انرژی خورشید به وسیله پنجره ها تقویت شده است.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: