طراحی مجموعه گوگل توسط گروه معماری BIG

پروژه طراحی دفتر مرکزی کوهستانی گوگل در منطقه سیلیکون ولی (Silicon Valley)، توسط گروه معماری BIG منتشر شده است. این رندر های ارائه شده پس از بازبینی و تغییر برخی فضاها وگسترش پروژه، به تأیید شورای نظارت و طراحی آمریکا رسیده است. طرح ارائه شده دارای یک سازه سبک و شفاف می باشد که توانسته چشم انداز قابل انعطاف و زیبایی را به نمایش بگذارد. متریال این سازه مانند صفحات خورشیدی عمل می کند و علاوه بر فرم زیباشناسانه و کنترل شدت نور، بخشی از انرژی موجود را ذخیره نموده تا صرفه جویی لازم در مصرف انرژی مجموعه صورت پذیرد. کمپانی گوگل اظهار داشته: این اولین بار است که طراحی و ساخت این مجموعه با همکاری و نظارت مستقیم بین بیارکه انگلس + توماس هدرویک و شرکت گوگل به اجرا می رسد. به جای ساخت یک ساختمان ثایت بتنی، از متریال های سبک وزن استفاده شده تا به راحتی در آینده تغییرات ضروری صورت گیرد.

تعبیه سایه بان های شفاف و بزرگ در سرتاسر سایت، به خوبی شرایط اقلیمی و عنصر بصری و زیبایی شناسی را فراهم کرده است. نکته مثبت در مورد این سایه بان شفاف بودن آن می باشد که علاوه بر عبور نور طبیعی، کنترل شرایط آب و هوایی اقلیم منطقه را انجام داده است. با ایجاد درختان، پوشش سبز مناسب، محوطه سازی، طراحی کافه ها و مسیرهای دوچرخه سواری ارتباط و تمایز مناسبی بین فضاهای شفاف و تیره به وجود آمده است.

بیارکه انگلس در یک مصاحبه تصویری اظهار داشته: منطقه “سیلیکون ولی آمریکا”یک موتور نوآوری و تکامل در وحله اقتصادی بوده است. تا کنون بسیاری از منابع فکر و اقتصادی گسترده دیجیتال در شرکت گوگل واقع در بایشور کارولینای شمالی فعالیت داشته اند. تصویر جدید از این کمپانی، قابلیت های ویژه ای را از محیط گوگل به عنوان یک کمپانی آینده نگر، انعطاف پذیر، هوشمند، پویا و گسترده را به نمایش گذاشته است. از جمله مسیر های دوچرخه سواری در درون کالبد بنا، و فضاهای خرده فروشی، فرصت مناسبی را برای حضور مردم بومی و محلی به این مکان ایجاد نموده است. بخصوص استفاده از متریال های مدرن و پیشرفته در جهت کاهش انرژی و جذب انرژی طبیعی از خصوصیات اجرایی این منطقه به شمار می رود.
معمار: گروه معماری BIG
موقعیت بنا: سیلیکون ولی، کالیفرنیا
متراژ بنا: 316000 متر مربع

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: