طراحی و دکوراسیون داخلی 5 حمام با جزئیات

دسته بندی :معماری داخلی ۲۴ مهر ۱۴۰۰ آرشیتکت 1772

در این بخش قصد بررسی طراحی و دکوراسیون 5 حمام لوکس را داریم. اکثر مردم، زمان زیادی را در حمام سپری نمی کنند، حتی اگر یک حمام لوکس داشته باشند. اما تعداد دفعات زیاد و زمانی که در این فضا سپری می شود، ایجاب می کند که یک فضای راحت و دلنشین داشته باشیم. طرح هایی که در این قسمت بررسی خواهند شد، می تواند تا حدودی راهگشای طراحان عزیز برای طراحی فضای حمام و سرویس باشد.

طرح اول: Jesters Philip and Catherine
اولین طرح، جمع تناقضات است. اولین چیزی که در این طرح جلوه می کند، صخره ای است که درون حمام قرار گفته است. این صخره با کروهای (curve) خود، با سطوح صاف دیگر فضا کاملا در تناقض هستند و البته نقطه ی قوت طرح می باشد. این حمام طرح مدرن دارد اما حس غارگونه نیز در آن موج می زند! لایت های بکار گرفته شده در سقف، روی روشویی و پشت وان، بخوبی نور فضا را تحت کنترل قرار می دهند و فضا روشنایی خوبی دارد.

طرح دوم: Paul Winds
این طرح توسط Paul Winds تصویرسازی شده است و کاری مدرن و پیچیده است. بر اساس اظهارات طراح، این کار از متریال های سازگار با محیط زیست استفاده می کند و فضایی مملو از آسایش، گرما و ظرافت را در خود گنجانیده است. استفاده از متریال هایی مانند چوب و سنگ با بافتی نزدیک به چوب، فضا را یکدست و زنده نموده است.

طرح سوم: Pavel Vetrov
این حمام در زیرزمین قرار گرفته است. این فضا جایی است که می توان آن را یک فضای دلنشین، گرم و راحت دانست. کف چوبی فضا، وانی که در کنار پنجره قرار گرفته و صندلی راحتی و صندلی چرمی ای که در آن جای گرفته است، گرما و انرژی زندگی را در آن جاری کرده اند. علاوه بر این، فضا یک فضای مدرن است.

طرح چهارم: Yevgeny Dyakonov
فضای چهارم نیز یک حمام مدرن با تم گرمسیری است. سنگ کف و دیوارها به همراه جداکننده ی های چوبی به خوبی حس گرما و زندگی را در فضا جاری کرده اند. در این حمام علاوه بر امکانات عادی، یک حوضچه ی کوچک نیز تعبیه شده است که راحتی و دلپذیری فضا را دو چندان نموده است.

طرح پنجم: Natalia Chibiryak
در نهایت به حمام پنجم میرسیم که فضایی کوچک دارد. طراح از یک آینه ی دیواری بزرگ، برای بزرگتر جلوه دادن فضا استفاده نموده است که دقیقا روبروی کمد چوبی با رنگ قهوه ای پر رنگ برای حس دادن، به فضا قرار گرفته است. بقیه ی فضا طرحی ساده و مینیمال دارند که با توجه به ابعاد و ماهیت فضا، قابل قبول هستند.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: