طراحی پل اریگامی

طراحی این پل پیاده با توجه به نیازهای عبور و مرور ارائه شده است. ولی با توجه به حجم ترافیک سنگین و عرض کم خیابان، امکان ساخت زیرگذر نبوده است.بنابراین کنترل رفت و آمد به سیله یک پل هوایی کوچک و مفهومی انجام میگیرد. این پل صرفاً برای گذر از خیابان نبوده، بلکه پارک و برج اداری مجاور خود را به هم متصل می کند. یکی از محدودیت های اصلی این طرح پارک خودروها در مجاورت پارک و حل مشکل رودخانه بود. مسیر حرکت این رودخانه به درون یک کانال تغییر پیدا کرده و همچنین یک پارکینگ زیرزمینی کوچک جهت کنترل خودروها در قسمت زیر پل تعبیه شده است.

اریگامی یکی از هنرهای ژاپن باستان به شمار می رود. این هنر یک روش خلاقانه برای ایجاد ساختارهای زیبا می باشد. ساختار اریگامی از تشکیل چند فرم مخروط و به وسیله کاغذ شکل می گیرد. برای ساخت این پل بیش از 200 درخت ساکورا کاشته شده است. این درختان جهت زیبایی و منظر اطراف پل به شمار میروند. درختان ساکورا به عنوان بخشی از فرهنگ ژاپن به شمار می روند که شکوفه های گیلاس بر روی آن در فصل بهار نمایان می شود.

ساختار و دیاگرام حرکتی این پل متفاوت تر از طرح های موجود می باشد. نحوه ارتباط این طرح به صورت ایجاد چند رمپ به جای پله صورت گرفته تا فضایی سرگرم کننده تر و زیباتر به چشم آید. این سایت چند فضای عمومی اعم از یک آمفی تئاتر روباز، زمین اسکیت برد، پارک و رودخانه را پوشش داده است. استفاده از نور LED جهت زیباسازی بصری و چشم انداز منطقه به کار رفته است.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: