مدرسه نیو سیتی

نیو سیتی اسکول در فردریک شاوان دانمارک مدرسه بزرگی است با استاندارد های کشور دانمارک که ،1200 دانش آموز بین پایه 1 تا 9 می باشند با کلاس هایی شامل امکانات بسیار و توجه خاص.
به دلیل شکل ستاره ای آن تمام کلاس ها در جهتی قرار دارند که از نور و هوای تازه برخوردارند . همزمان با اینکه این شکل ستاره ای زمینه مطلوب تهویه طبیعی و دسترسی آسان به زمین بازی را به طور همزمان فراهم میکند، این مدرسه 2 طبقه دارد که برای دانش اموزان پایه بالاتر و 1 طبقه برای کمترین گروه سنی طراحی شده است.
در بالاترین قسمت طبقه پایین ترتراس سقف داری با مساحت 750 مترمربع از پنل های خورشیدی قرار دادیم که این مدرسه طبق آیین نامه ساختمانی دانمارک در سطح کلاس های سال 2020 باشد که کمترین کاربرد انرژی را خواهند داشت .
چهارگوش مرکزی این مدرسه که ما آن را قلبی می نامیم که به طور طبیعی در مرکز این ستاره قرار گرفته است که نقطه عطف تمام بخش ها است و فضای مطالعه که به یک راه پله تندیس گونه مجهز شده است.
چهارگوش مرکزی که وظیف تقسیم فضا را بر عهده دارد از تمامی بخش ها قابل دسترسی است. این چهارگوش در واقع دستگاه مولد برق مدرسه است که آموزش ، یادگیری و فعالیت های اجتماعی در یک محیط امید بخش در هم ادغام می شوند.
هر کدام از راس های این ستاره، بخشی رامیسازند برای 2 پایه – که هر بخش هویت تجهیزات و طراحی خاص گروه سنی خود را دارد که در ان بخش ساکنند.
این روشی است که ما توسط آن یک مدرسه بزرگ را تقسیم بندی می کنیم و شاخصی را خلق میکنیم که برای همه امید بخش، ایمن و طبیعی به نظرآید.

معماران :آرکیتما آرشیتکتر
مکان:فردریکشاوان,دانمارک
مساحت:13500 متر مربع
سال ساخت:2012
عکس:ارکیتما
سازنده:ام تی هوجگارد
مهندس:ام تی هوجگارد و بریکس و کامپ
مشاوران:ارکینورد,دن اجندوم,دن بی نور بانک ای اس ای

مدرسه نیو سیتی

مدرسه نیو سیتی

مدرسه نیو سیتی

مدرسه نیو سیتی

مدرسه نیو سیتی

مدرسه نیو سیتی

مدرسه نیو سیتی

مدرسه نیو سیتی

 

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: