نوستالژی پارک

دسته بندی :شهرسازی, معرفی بناهای عظیم ۷ خرداد ۱۴۰۳ آرشیتکت 258

پارک خاطرات نشان دهنده مفهوم جالب احیای و توسعه شهری شهر با استفاده از پتانسیل جغرافیایی و نمادین منطقه است. هدف این پروژه ارج نهادن به گذشته و راهنمایی بازدیدکنندگان در طول تاریخ شهر، ارائه اطلاعات جالب از طریق نقاط تعاملی در داخل پارک استراهنمای مفهومی پارک در قالب یک اپلیکیشن موبایلی به نامآماده شده است. یک سیستم اطلاعاتی مدرن که به بازدیدکنندگان امکان بازدیدی اجمالی به گذشته شهر می دهد و در عین حال اطلاعات جالبی را در قالب نقاط تعاملی در پارک ارائه می کند. این ارزش افزوده مبتکرانه نه تنها بازدیدکنندگان را آموزش می دهد، بلکه آنها را سرگرم می کند.

نوستالژی پارک در شهر رادنیس جمهوری چک، نزدیک به کرانه رود محلی اوهارا(شاخه ای از رودخانه الب نزدیک به مرز آلمان ) است که از پتانسیل جغرافیایی و نمادین منطقه نیز بخوبی استفاده می کند.

متد طراحی

ترکیب بندی اولیه پارک از یک اصل موازی فضایی-زمانی پیروی می کند و یک انتقال تدریجی از فضای پارک شهری شده در اطراف میدان گوته به پارک جنگلی در خیابان Okružní ایجاد می کند. این ایده ترکیبی مفهوم گیاه شناسی و معماری پارک را که نشان دهنده تنوع دوره های تاریخی شهر است، پیوند می دهد.

اطلاعات پروژه :

محل پروژه : کشور چک، شهر رادنیس ( As)

معماران: Atelier KONCEPT، SOA Architekti

مساحت پروژه : 47500 متر مربع

سال ساخت : 2022

عکاس : Alex Shoots Buildings

معماران اصلی :

Ondřej Píhrt, Štefan Šulek, Ondřej Laciga, Petr Kostner, Martina Kostnerová, Tomáš Prinz, Vladimír Dufek

شرکت ساختمانی: ساخت و ساز RMC

معماری منظر: استودیو معماری باغ و منظر در Mariánské Lázně

تیم طراحی: Tomáš Dantlinger, Martin Prinz, Vlastimil Čegan, Miroslav Čech, Michal Pašava, Petr Matala, Michal Durdis, Jiří Kudrna

 

خاستگاه نوستالژی پارک رادنیس

این پروژه همچنین بر اساس یک فصل غم انگیز در تاریخ Aš است که با تخریب بزرگترین گورستان در Aš در دهه 1970 مرتبط است. از دست رفتن ارزش های فرهنگی و تاریخی در این رویداد در پارک تاریخی که در آن بنای یادبودی به شکل بلوک گرانیتی ایجاد شده است، نمود پیدا می کند. این بنای تخت از مجموعه ای از بلوک های سنگی در اندازه های مختلف با فرورفتگی برای شمع تشکیل شده است. این مکان محل ملاقات مردم این منطقه و آلمان همسایه است و فضایی را ایجاد می کند که در آن بتوانند اجداد خود را به یاد آورند.

سازگاری پروژه با آثار تاریخی شهر

تعمیر قدیمی ترین پل سنگی شهر که بخش های قدیمی و جدید گورستان لوتری را به هم متصل می کند، گام دیگری در جهت احیای میراث تاریخی است. کار روی این پروژه با بررسی باستان شناسی همراه بود که گورهای قدیمی، بقایای انسان و بقایای ساختمان ها را نشان داد. این مراقبت از آثار تاریخی نشان دهنده تلاش برای احترام به گذشته است. سرداب های تاریخی تازه کشف شده به طول چند ده متر برای رویدادهای فرهنگی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و به پیوند گذشته با زندگی کنونی شهر کمک می کنند.

عناصر جالب توجه پارک

عنصر جدیدی که مسیری موازی را در پارک ایجاد می کند، پل عابر پیاده است. ترکیب غیر معمول سازه فولادی مرکزی و چوب ساختار ظریفی را ایجاد می کند که در پارک می پیچد. پل عابر پیاده به سکوهای چوبی و مسیرهای پیاده روی متصل است. سطح جدید مسیر به طور نمادین با سطح قبرستان اصلی تماس ندارد.

به عنوان بخشی از کل پروژه، تمام سطوح به دقت اصلاح شدند تا بتوانند به طور موثر آب را جذب کنند. این یک عنصر کلیدی از طراحی اکولوژیکی است که به کاهش خطر سیل و بهبود چرخه آب محلی کمک می کند.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: