هتل نیلوفر صحرایی

تحریریه آرشیتکت : هتل نیلوفر صحرایی (Desert Lotus) یکی از چند جای راحت برای رسیدن به آرامش، و گذران تعطیلات است. این هتل در بین ریگ های روان مغولستان مرکزی قرار گرفته ، و بیش از از ۵۰۰ کیلومتر با غرب پکن فاصله دارد، دور از هر نوع ساحل یا کلان شهری. ولی لااقل به یک جا نزدیک است: به اوتو، شهری چینی که معادن آن در بردارنده نیمی از تنوع سنگ های معدنی بر روی زمین است.

معادن بیابانی اوتو در بیرون از شهر ، حجم عظیمی از فلزات را که در دستگاه های الکترونیکی به کار می روند تولید می نمایند. از تلویزیون خانه تان گرفته تا آیفون طلایی جدید. این تقاضای عظیم فلزات است که باعث انفجار صنعتی مغولستان و سر بر آوردن بناهایی مثل هتل نیلوفر صحرایی شده است.

هتل لوتوس، تنها بخشی از برنامه ریزی کویر Xiangshawan است. در آینده ساختار های تفریحی و گردشگری زیادی در این منطقه احداث خواهد شد.گروه معماری Plat تصمیم دارد تا با برنامه ریزی برای یک معماری پایدار،آب مورد نیاز برای این مجموعه را به وسیله شرایط جوی تأمین کند و همچنین میزان برق مصرفی را به صفر برساند.لوتوس صحرایی بدون استفاده از روش های سنتی پی ریزی شده است. در جریان بر پایی آن از سیمان یا آب استفاده نکرده اند ،بلکه یک زیرساخت تخت فلزی را با شن و ماسه پر کرده اند. درست مثل شن و ماسه یا هر چیز سنگینی که کف کشتی یا قایق می ریزند تا تعادل آن حفظ شود. دیوارها از مواد ترکیبی از جنس شن صحرایی ساخته شده و سایه بان ها که شبیه بادبان هستند نیز از مصرف انرژی مجموعه می کاهند.

معمار : Plat Architets

موقعیت بنا : Xiangshawn desert, Mongolia

متراژ بنا : 30000 هزار متر مربع

سال احداث : 2013

هتل نیلوفر صحرایی

هتل نیلوفر صحرایی

هتل نیلوفر صحرایی

هتل نیلوفر صحرایی

هتل نیلوفر صحرایی

هتل نیلوفر صحرایی

هتل نیلوفر صحرایی

هتل نیلوفر صحرایی

هتل نیلوفر صحرایی

هتل نیلوفر صحرایی

منبع : سایت مرجع معماری

مترجم : حسین مطلبی

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: