ویلای شناور لوکس اسب دریایی

دسته بندی :پروژه های معماری جهان ۲۱ آذر ۱۴۰۰ آرشیتکت 1931


گروه طراحی Kleindienst طرح جالب و منحصربه فرد خود را در نماشیگاه قایق دبی ارائه کرد. طرح زیبای آنها که بیشتر به یک ویلای شناور با تمام امکانات لوکس شبیه است، با عنوان اسب دریایی شناور معرفی شده است. یک قایق بادبانی معاصر که تمام امکانات موجود اعم از اتاق خواب، حمام و … را به صورتی معاصر به نمایش گذاشته است. این کانسپت هوشمندانه و مهندسی شده، در دبی طراحی شده و از 42 واحد تشکیل شده است.


اتاق خواب اصلی و حمام با یک عقب نشینی، در بخش زیرین (منفی) سطح اصلی قرار گرفته، به طوری که این قسمت در عمق آب تعبیه شده و نمایی شفاف و بی نظیر از مرجان های دریایی در پیشخوان اتاق را به نمایش می گذارد. ایده قرار گرفتن اتاق خواب در عمق آب و تماشای مناظر اقیانوس بسیار جسورانه و جالب می باشد. امکانات یک خانه لوکس بی وفه در این قایق تفریحی تکرار شده است. یک آشپزخانه با تمام امکانات و غذاخوری، پذیرایی و پنجره هایی که از سقف تا کف به صورت گسترده تعبیه شده تا منظره اقیانوس را بی وقفه به نمایش بگذارد.


زمانی که یک پنجره گسترده در یک طراحی می شود، نور روز به خوبی فضا را پوشش می دهد. همچنین فضا هایی برای آفتاب گرفتن در ایوان، مینی بار، و جکوزی با کف شیشه ای در عرصه بالا قرار داده شده است. ساخت این پروژه تا پایان سال 2016 تخمین زده شده است. طراحان پروژه اظهار داشته اند که این پروژه یک فرصت مناسب برای برای دبی، به عنوان یک سرمایه گذاری در سطح بین المللی است. این قایق فقط به اقامت در دبی محدود نیست و می تواند به بنادر و سواحل نزدیک خود حرکت کند. قطعاً چنین پروژه ای برای حرکت در مقیاس بزرگتر هم در نظر گرفته شده است، ولی هزینه ساخت آن بیشتر از کانسپت اولیه می باشد.


طراحان علت انتخاب اسب دریایی به عنوان اسم پروژه خود را گونه در حال انقراض اسب دریایی انتخاب کردند. تعبیه مرجان های سطح زیر آب قایق هم برای حفظ این گونه و نگهداری از آنها به وجود آمده است.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: