کلبه چوبی با سقف شیبدار در کنار پیست اسکی Whistler

معماران Patkau کلبه چوبی با سقف شیبدار در کنار پیست اسکی Whistler طراحی کردند. این کلبه اسکی چوبی مزین دارای شکل کریستالی است که طوری طراحی شده تا برف را از سقف و بالای اتاق نشیمن به زمین ریخته تا دید سراسر روستای Whistler کانادا به خوبی دیده شود.

 


استودیو معماران Patkau خانه 460 متر مربعی را برای مارتین و سو هادوی واقع در 80 مایلی شمال ونکور و بریتیش کلمبیا طراحی کردند.

در پی آن معماران نام بروژه را خانه هادوی ( به اسم مشتری ) گذاشتند.شکل غیر معمول وجه ساختمان نتیجه ی شکل بی لطافت ( ناشینه ) سایت شیبدار واقع شده بین تخته سنگهای نا هموار است به گفته معماران : سایت شکل خیلی سختی دارد که فقط امکان جانمایی اتاق برای گاراژ و وررودی باریک در کنار خیابان در بالای شیب را عرضه می کند.

 


شیب خمیده شده سقف طراحی شده اجازه می دهد برف جمع شده سرازیر شود و از تجمع برف جلوگیری می کند.

 


معماران اظهار داشتند :فرم بیرونی خانه از تقاطع دو موضوع اصلی شکل گرفته است : اولی ساختمان خانه با جاپا و مرتفع و دومی احتیاج به نیاز برفگیر از سقف انبارها .

 


بتن متصل به طبقه همکف عایق کاری شده در برابر اقلیم سرد کانادا ، در حالی که طبقات بالاتر از قاب فولادی و چوب ساخته شده .

 


کل ساختمان پوشیده شده از تخته آی پی ای، تنوع تخته جنگلی سخت HARDWOODبه طور معمول در قسمت جنوب و مرکز آمریکا وجود دارد .گاراژ در پشت خانه قرار گرفته که فضایی را برای نگهداری تجهیزات اسکی ، خشک و شست و شو لباس خیس ارائه داده.

در گاراژ با تخته چوبی همان چوب پوشیده شده .ورودی اصلی در بخش باریک و بلند در ساختار یک سمت گاراژ قرار گرفته .ناحیه نشیمن روباز کل طبقه اول را با صندلی اشغال کرده .سقف زاویه دار نتیجه شکل غیر معمول دیوارها و سقف (داخلی ) که توسط برش شیشه نشانه گذاری شده. ( قسمتهایی با شیشه جدا شده ).

 


وسعت زیاد شیشه دید کل روستا رو میسر ساخته و در کشویی به سمت بالکن وارد میشود که بالکن با برآمدگی سقف پوشیده شده ( برآمدگی سقف سایه بان بالکن شده ،باعث مسقف شدن بالکن شده است ) .

 


این تاج شیبدار توسط ستون های اریب و با نرده شیشه ای رو به رو ی هم قرار گرفته شده پشتیبانی میشه تا بلوک از سالن دیده نشود .

در داخل ، راه پله ( پاگرد) از یک طرف اتاق نشمین به سمت اتاق اصلی بر کوچکترین و بالاترین سطح بالا میرود ، در راس سقف این راه چوبی که در شکاف عبور اتاق نشیمن قرار دارد ، اتاق خواب را به یک اطاق مطالعه کوچک ارتیاط می دهد.
اتاق مهمان و دومین اتاق نشیمن در طبقه همکف قرار دارد ، که متصل به اولین اتاق نشیمن با یک راه پله ای که در پشت دیوار گاراژ قرار دارد.نشیمن طبقه همکف بلافاصله به پیست که با برآمدگی سقف طبقه اول پوشیده شده توسط پله هدایت می شود.

 

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: