۴ ایده طراحی اتاق کودک با ترکیب رنگ ها

طراحی داخلی : 4 ایده طراحی اتاق کودک با ترکیب رنگ ها

از کار های مهمی که والدین می توانند برای فرزندانشان انجام دهند ایجاد اتاقی به عنوان سر پناه برای آن ها است. بدین منظور می توانند در دکوراسیون داخلی اتاق از ترکیب رنگ ها، ست مبلمان و الگو های طراحی، کمک بگیرند. در این ۴ نمونه طراحی داخلی اتاق خواب کودک، فضاهایی گرم و دنج و راحت، مناسب برای درس خواندن بچه ها را می بینید.

۱- اتاق اول طراحی شرکت architect Agnieszka Ufnal می باشد. ایده آنها برای این طراحی فضای شلوغ و پر هیاهوی نیویورک بود به همین دلیل اتاق را روشن و آرام ساختند. این اتاق برای دختری که در سن دوران ابتدایی است، به صورتی منظم طراحی شده و در اتاق از رنگ زرد روشن استفاده کرده اند تا حس پویایی و حرکت را ایجاد کنند. با قرار دادن کاغذ دیواری های گرافیکی و نقاشی ها، فضایی سرگرم کننده و غیر عادی برای کودک ایجاد شده ست.

۲- در اتاق دوم هم رنگ اصلی در طراحی، رنگ زرد است. از مبلمان و پتوی زرد رنگ استفاده شده ولی برای طرح های هندسی قالیچه و دیوار اتاق رنگ های پر انرژی به کار برده اند. داخل اتاق یک میز بزرگ و قفسه هایی دیواری قرار گرفته و این گونه فضای باز کافی هم باقی مانده است.

۳- طراحی اتاق سوم، طراحی ای است که دلخواه هر کودکی است. بالونی که بالای تخت خواب قرار گرفته فضایی فانتزی ایجاد کرده و مانند بالون های قصه هاست و مطمئن باشید کودکتان بر روی این تخت، خواب های شیرینی خواهد دید! در کل اتاق حس پرواز را دریافت می کنید، علاوه بر بالون یک هواپیما و یک صندلی از سقف آویزان شده اند تا این حس را تقویت کنند.

۴- طراحی و ترکیب رنگ این اتاق نسبت به اتاق های دیگر، ترکیب رنگ هایی خنثی است ولی با این حال هم چنان در دکوراسیون داخلی اتاق شاهد مانور رنگ ها و متریال ها هستیم. از ترکیب رنگ های سفید و آبی که به رنگ های آسمان یا رنگ های باران معروف هستند، در طراحی داخلی اتاق استفاده شده ولی وجود نور طبیعی خورشید این اتاق را همیشه آفتابی نگه می دارد! این اتاق به همراه یک تخت خواب دو نفره، قالیچه و یک صندلی کیسه ای، مخصوص دو کودک طراحی شده است.

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: