5 ساختمان با رنگ‌آمیزی غیرمتعارف

دسته بندی :اخبار و تازه های نما ۱۰ آذر ۱۴۰۰ آرشیتکت 1596


معماری پیشرفته با ساختمان‌های شیشه ای و مصالح رنگی به‌کار رفته که از نمای دور بصورت توسی- نقره‌ای برق می‌زنند، نسبت به سایر بناها از توجه بیشتری برخوردارند. همین امر باعث شده تا بیشتر طراحان و مهمندسان معمار،ساختمان‌های خود را به‌صورت‌های متفاوتی رنگ‌آمیزی کنند. در این بخش مد‌آنلاین چند نمونه از ساختمان‌های رنگی را که با نوع آجری، قهوه‌ای و توسی فرق بسیار دارند به شما معرفی می‌کند.

 


ساختمان اداری در زاراکوزا
درون مایه این ساختمان را با شعار «توسعه ماندگار» طراحی کرده‌اند. در ساخت این اداره از مصالح پیشرفته و جدید نه با هدف تخریب ساختمان قبلی بلکه با هدف تبدیل آن به یک نوع بزرگ‌تر مانند پارک محلی اسپانیا استفاده کرده‌اند.

ساختار درونی این نمونه کلا به یک سیستم واحد با سقف معمولی و نمای خارجی با لوله‌های رنگی فلزی تزئین شده است.

موزه نستل در تولوکو
مهمترین انگیزه درساخت این موزه، جذب افراد جوان و علاقه‌مند به شکلات‌های خوشمزه و جادویی است. اکنون این موزه یکی از اماکن جذاب مکزیک است ساختاری شبیه شکلات اریگامی دارد. البته هیچ شکی درباره رنگ‌آمیزی آن وجود ندارد زیرا قرمز، رنگ مطلوب هر برندی است. نستل اخیرا موزه‌ای دیگر در سائوپائولو طراحی کرده است که از لحاظ معماری، سنتی است ولی رنگ نمای آن موزه نیز قرمز است.

ساختمان مرکزی اعصاب و روان در زاراکوزا
یکی از پزشکان بیمارستان روانی زاراکوزا از یک طراح اسپانیایی به نام «جوز ژاویر» درخواست بسط این مرکز عصبی را داشته است. در طراحی این ساختمان از نمای زیگزاگی برای پشت بام استفاده شده است. طراح این پروژه معنقد است مشکلات عصبی افراد با دیدن رنگ قرمز این نما از بین خواهد رفت. اغلب جوامع این‌گونه طرح‌ها را نادیده می‌گیرند .ما از رنگ سرخ استفاده کرده‌ایم تا به همگان اعلام کنیم«هیچکس نباید از بیماری خود شرمنده شود.»

خانه‌ای شخصی در پاریس
Villot-Rapee شامل دو ساختمان است که در امتدادخطوط ساحلی«سین» در مسیر مجتمع مسکونی واقع شده است. کمپانی معماری Homobic Masson این ساختمان را با هدف کاهش معایب خانه‌سازی شهری ارائه داده است.

خانه به شکل جعبه نیست ولی کف‌های آن به هم وصل هستند و همین امر باعث افزایش روشنایی فضای خانه شده است. هر آپارتمان دارای یک تراس است و اگرچه هیچ گیاهی در بالکن کاشته نشده ولی رنگ سبز نمای خارجی آن، چشم همه را می‌گیرد.


اداره‌ای چند کاربردی در لندن
این ساختمان اداری در یکی از نواحی صنعتی قدیمی در لندن ساخته شده است. ساختار عظیم آن به چند بنای مختلف تقسیم شده و از خطرات احتمالی با جهت‌گیری‌های متفاوت نمای خارجی و سرامیک‌های رنگی محافظت می‌شود. تمام مصالح به‌کار رفته در آن از آجرهای پخته و قهوه‌ای‌رنگ کامدان هستند.

 

امتیاز دهید
آرشیتکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: