دوره های معماری پیشنهادی

صفحه اصلی > معماری > اطلاعات تخصصی معماری   چاپ        ارسال به دوست

پنت هاوسی با سرسره ی فولادی


خانه ی آسمانی، پنت هاوس یک آسمان خراش واقع در نیویورک است که شاید یکی از هیجان انگیزترین خانه های دنیا باشد.
 

این خانه بی نظیر چهار طبقه که تاکنون ساکنی نداشته، برگرفته از طرحی قدیمی مربوط به ساخت خانه ای مسقف در آسمان که به سال 1896 میلادی برمی گردد گرفته شده. شاید در آن زمان ساخت چنین خانه ای که 21 طبقه بالاتر از زمین باشد یک آرزوی محال بوده است!

موردی که شاید بیشتر از همه نگاه ها را به سوی خود بکشد دالان مارپیچی داخل این واحد است که بعنوان یک آسانسور اختصاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله ای از جنس فولاد ضد زنگ و مقاوم که بیشتر از پلکان خانه به رفت و آمدها سرعت می دهد و مستطیل خروجی آن روبه روی در ورودی پنت هاوس جای گرفته است.

در این پنت هاوس از فولاد پرچ شده و مقاوم بعلاوه ی شیشه های بدون درز و لغزش که جزو مصالح اساسی اکثر آسمان خراش های نیویورکی به شمار می روند بهره برده شده است.

اتاق نشیمن با فاصله ای در حدود 15متر تا سقف شیشه ای دیوار هایی دارد که هر چه بالاتر می روند به یکدیگر نزدیک تر می شوند، تا جایی که شکلی مخروطی می گیرد.

این دیوار ها در مسیر خود از بالکنی که از جنس فولاد است و اتاقک کوچک شیروانی می گذرند و به شیشه های مایل میرسند که منظره ی عجیبی به درون داده اند.

چشم اندازی که این خانه از هر جهت به ساکنانش می دهد تصویری وسیع در قابی شیشه ای از منهتن است که می توان گفت بی مانند است!

اگرچه مشاهده ی این خانه ی عجیب و دوست داشتنی از نزدیک احساس شگفت آوری ست اما همین نگاه اجمالی نیز می تواند تا حد زیادی گویای زیبایی ساختاری آن باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوره جـامع معمــاری داخلـی

با متد جدید و 100 درصد کاربردی

( به همراه آموزش نرم افزارهای Rhino و V-Ray)١٠:٥٨ - سه شنبه ١٦ دی ١٣٩٣    /    شماره : ١٥٥٠٧    /    تعداد نمایش : ٣٦٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروجپاتوق معماران
دوره Rhino
دوره طراحی نما

فروشگاه کتاب

خانه عمران

اشتراک فایل